Firefox tüm bilgisayarı donduruyor

12345678

Decapat
Merhaba, birkaç gündür bu sorunu yaşıyorum. Firefox'ta Reddit'i açıyorum. 5-10 dakika içinde Firefox donuyor, birkaç saniye sonra da tüm bilgisayar donuyor. Hatta bir ara bilgisayar tam donduğu anda görev yöneticiyle gözlemlemeyi başardım. O sırada disk kullanımı %100'e çıkıyor, ama yazması ya da okuması 5 MB/s'yi geçmiyor bile. Sonra da tüm bilgisayar donuyor. 1-2 dakika beklersem düzeliyor. Şuan bu konuyu Firefox'ta yazıyorum, bir sorunum olmadı. Mayıs 2020'den beridir Firefox kullanıyorum ve Reddit'e de Firefox'tan giriyorum, nedense böyle bir sorun hiç başıma gelmedi. Reddit'te mi bir sorun var, eklentilerde mi, yoksa Firefox'ta mı?

Güncelleme: Sorun Reddit'te değil çünkü Firefox'ta sadece bir tane sekme vardı ve onda da bu konu açıktı. Firefox dondu, Windows Gezginini de dondurdu ama tüm bilgisayarı dondurmadı.

Son düzenleme:
Screenshot_1.png

Bilgisayarın donma sorununun Firefox'la uzaktan yakından alakası yokmuş. Hard diskim ambulansla gidiyor siren çalıyor resmen. Hard Disk Sentinel hard diskime 4 gün ömür biçti :( Konu kapatılabilir.

Hayatımda gördüğüm en kötü tablo. 304 Gün çalışmış, çok az bir süre, ne yaptın da böyle oldu? 8 TB veri yazılmış hiç bir şey değil. 208 Gün çalışan HDD var sapasağlam. 4 Gün sonra ne olacak yazar mısınız? Merak ettim.

Hayatımda gördüğüm en kötü tablo. 304 Gün çalışmış, çok az bir süre, ne yaptın da böyle oldu? 8 TB veri yazılmış hiç bir şey değil. 208 Gün çalışan HDD var sapasağlam. 4 Gün sonra ne olacak yazar mısınız? Merak ettim.
Programı dün çalıştırdım o zaman da 4 gün diyordu. Şimdi de 4 gün diyor. Ben de merak ettim 4 gün sonra ne olacak acaba?

Geçmiş olsun, eğer önemli veriler varsa mutlaka yedekleyin.
O %4 yazısını görür görmez yedeklemeye kalktım zaten. Şuan önemli verilerim sağlığı %100'de olan bir bilgisayarın hard diskinde duruyor :D

Düzenleme: Evet hard disk sağlığı kritik falan ama hala Windows'a girebiliyorum, okuma/yazma yapabiliyorum ve hatta oyun oynayabiliyorum (arada sırada donduğundan dolayı FPS oyunlarından kaçınıyorum)
Merhaba, biliyorum 4 günden fazla oldu ama artık Windows açılmamaya başladı. BIOS'ta Windows Boot Manager yerine Hard Disk yazıyor. 20-25 dk beklesem bile açılmıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı