Fitness Hocası Nasıl Olunur?

MonkeyDGarp

Hectopat
Arkadaşlar 1 yıldır Fitness ile ilgileniyorum. Spor hakkında çoğu şeyi biliyorum araştırmayı seviyorum. Bilgi konusunda hiç sorun yok anatomiye kadar ezberledim o derece. Şimdi benim vücudum güzel ama yeterli değil ben de biliyorum. 2 yıl daha spor yapıp iyice kütle kazanmayı hedefliyorum. Ben ilerde Fitness hocası nasıl olabilirim? Okulu mu var? Sınavına mı gireceğim? Internetten baktığım zaman Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu başvurman gerek falan dediler ama ben tam olarak anlamadım şimdi ben 2-3 yıl sonra başvurdum diyelim ondan sonra ne yapacağım? Bilgili biri beni aydınlatabilir mi?

Arkadaşlar 1 yıldır fitness ile ilgileniyorum. Spor hakkında çoğu şeyi biliyorum araştırmayı seviyorum. Bilgi konusunda hiç sorun yok anatomiye kadar ezberledim o derece. Şimdi benim vücudum güzel ama yeterli değil ben de biliyorum. 2 yıl daha spor yapıp iyice kütle kazanmayı hedefliyorum. Ben ilerde fitness hocası nasıl olabilirim? Okulu mu var? Sınavına mı gireceğim? Internetten baktığım zaman Türkiye vücut geliştirme, fitness ve bilek güreşi federasyonu başvurman gerek falan dediler ama ben tam olarak anlamadım şimdi ben 2-3 yıl sonra başvurdum diyelim ondan sonra ne yapacağım? Bilgili biri beni aydınlatabilir mi?

Kanka eğitime falan gidiyorlar belge alman lazım. Yani belge çok şart değil çoğu spor salonundaki hocalar belgesiz. Vücudun iyi olsun yeter salon sahiplerine bir de biraz anlarsan spordan.

Yeni konular

Geri
Yukarı