Fitness ilk gün kol ağrısı normal mi?

SavaşGamer

Centipat
Bugün sonunda spor salonuna gitmeye başladım ve hoca ilk olarak koşu bandında koşturdu. sonra bisiklet sonra diğer kol, göğüs bacak çalıştırdı ve 4 set 15 tekrar yaptırdı ve bazılarını 4 set yapabildim bazılarını 3 set zor yaptım ve eve geldiğimde kollarım çok ağrıyor, normal mi? fazla kendimi zorlamış olabilir miyim? Bir de kilo vermek istediğimden hoca diyet listesi verdi de anlamadım bu listeyi, fazla yenilebilir bir şey yok gibi.

Diyet şu:

Kahvaltı.
1. fincan bardagi cay.
2. 2 adet yumurta.
3. bol yeşillik.
4. 60 gr beyaz peynir.

Öglen.
1. istediğin 1 çorba.
2. çok az zeytin yağı katarak salata.
3.küçük kase yoğurt.
Ara öğün.
Portakal ya da elma.
Akşam.
1. istediğin bir çorba.
3.bir kase yoğurt.

Çok normal az hareket yapsan bile vücudun ona alışkın olmadığı için ağrıtır 2. günden sonra kendini çok zorlamadıkça ağrı olmaz.

Bugün sonunda spor salonuna gitmeye başladım ve hoca ilk olarak koşu bandında koşturdu. Sonra bisiklet sonra diğer kol, göğüs bacak çalıştırdı ve 4 set 15 tekrar yaptırdı ve bazılarını 4 set yapabildim bazılarını 3 set zor yaptım ve eve geldiğimde kollarım çok ağrıyor, normal mi? Fazla kendimi zorlamış olabilir miyim? Bir de kilo vermek istediğimden hoca diyet listesi verdi de anlamadım bu listeyi, fazla yenilebilir bir şey yok gibi.

Diyet şu:

Kahvaltı.
1. fincan bardagi cay.
2. 2 adet yumurta.
3. bol yeşillik.
4. 60 gr beyaz peynir.

Öglen.
1. istediğin 1 çorba.
3.küçük kase yoğurt.
Ara öğün.
Portakal ya da elma.
Akşam.
1. istediğin bir çorba.
3.bir kase yoğurt.

Bana kalırsa diyette birkaç yer kötü hiç doğru düzgün protein karbonhidrat yok enerjin nasıl düşük kalmıyor onu anlamadım hoca ilk günden diyeti bayağı zorlamış sende.
Ağrıya gelecek olursa normal 8 ay ara verdim spora sakatlıktan tekrardan başladım şimdi yine oldu ağrı bende.

Bugün sonunda spor salonuna gitmeye başladım ve hoca ilk olarak koşu bandında koşturdu. Sonra bisiklet sonra diğer kol, göğüs bacak çalıştırdı ve 4 set 15 tekrar yaptırdı ve bazılarını 4 set yapabildim bazılarını 3 set zor yaptım ve eve geldiğimde kollarım çok ağrıyor, normal mi? Fazla kendimi zorlamış olabilir miyim? Bir de kilo vermek istediğimden hoca diyet listesi verdi de anlamadım bu listeyi, fazla yenilebilir bir şey yok gibi.

Diyet şu:

Kahvaltı.
1. fincan bardagi cay.
2. 2 adet yumurta.
3. bol yeşillik.
4. 60 gr beyaz peynir.

Öglen.
1. istediğin 1 çorba.
3.küçük kase yoğurt.
Ara öğün.
Portakal ya da elma.
Akşam.
1. istediğin bir çorba.
3.bir kase yoğurt.

Hamlık ağrısıdır o. Ayrıca kardiyoyu (koşu bisiklet vs) daima antrenmandan sonra yap önce yaparsan ağırlık antrenmanında performansın düşer.

Be
Bana kalırsa diyette birkaç yer kötü hiç doğru düzgün protein karbonhidrat yok enerjin nasıl düşük kalmıyor onu anlamadım hoca ilk günden diyeti bayağı zorlamış sende.
Ağrıya gelecek olursa normal 8 ay ara verdim spora sakatlıktan tekrardan başladım şimdi yine oldu ağrı bende.
Bende baktım sürekli aynı şeyi yersem günlük enerjiyi nasıl alacam içinde adam akıllı birşey yok

Hamlık ağrısıdır o. Ayrıca kardiyoyu (koşu bisiklet vs) daima antrenmandan sonra yap önce yaparsan ağırlık antrenmanında performansın düşer.

Yarın sizce aynı şeyimi yaptırır bir de bugün ilk geldiğimde bana koşu ve bisiklet yaptırmıştı sonradan diğerlerini gösterdi

Diyet şu:

Kahvaltı.
1. fincan bardagi cay.
2. 2 adet yumurta.
3. bol yeşillik.
4. 60 gr beyaz peynir.

Öglen.
1. istediğin 1 çorba.
3.küçük kase yoğurt.
Ara öğün.
Portakal ya da elma.
Akşam.
1. istediğin bir çorba.
3.bir kase yoğurt.

Kanka ağrılar gayet normal ama diyetin iyi olmadığını düşünüyorum.

Bende. Karbonhidrat namına bir şey göremedim.

Be.

Bende baktım sürekli aynı şeyi yersem günlük enerjiyi nasıl alacağım içinde adamakıllı bir şey yok.

Yarın sizce aynı şeyimi yaptırır bir de bugün ilk geldiğimde bana koşu ve bisiklet yaptırmıştı sonradan diğerlerini gösterdi.

Muhtemel olarak klasik herkese verdiği diyeti verdi insanlar bunu görünce AAA ne kadar sağlıklı diye düşünüp yemeği yiyince metabolizmasının alt üst olunca aklıma başına gelecek bu diyetle verdiğin kiloları geri alırsın üstüne kas kaybı yaşarsın.

Be.

Bende baktım sürekli aynı şeyi yersem günlük enerjiyi nasıl alacağım içinde adamakıllı bir şey yok.

Yarın sizce aynı şeyimi yaptırır bir de bugün ilk geldiğimde bana koşu ve bisiklet yaptırmıştı sonradan diğerlerini gösterdi.

Aslında kalori açığı çok yapmana gerek yok yani 300 400 kalori az alsan yeterli üstüne spor haftada 1-1.5 yağ kaybı garantili ilk haftalar zaten su atarsın 3-4 kilo verirsin yağ ile birlikte.

Muhtemel olarak klasik herkese verdiği diyeti verdi insanlar bunu görünce AAA ne kadar sağlıklı diye düşünüp yemeği yiyince metabolizmasının alt üst olunca aklıma başına gelecek bu diyetle verdiğin kiloları geri alırsın üstüne kas kaybı yaşarsın.

Aslında kalori açığı çok yapmana gerek yok yani 300 400 kalori az alsan yeterli üstüne spor haftada 1-1.5 yağ kaybı garantili ilk haftalar zaten su atarsın 3-4 kilo verirsin yağ ile birlikte.

Programın ne kadar süre yapacağımı sorduğumda 1 ay dedi sizce karbonhidrat ve protein içinde olmadığını belirteyim mı bir de sizin önerdiğiniz programı var mı?

Kalori açığı falan onları çok bilmiyorum biraz detaylı anlatabilirsen sevinirim bir de hoca ilk 2 hafta çok yorulmaman ve spordan soğumaman için kendini zorlama kendini vücut yavaş yavaş hazırlıyor demişti ve 2 hafta sonunda hareket programı vercegini de söyledi.

Programın ne kadar süre yapacağımı sorduğumda 1 ay dedi sizce karbonhidrat ve protein içinde olmadığını belirteyim mı bir de sizin önerdiğiniz programı var mı?

Kalori açığı falan onları çok bilmiyorum biraz detaylı anlatabilirsen sevinirim bir de hoca ilk 2 hafta çok yorulmaman ve spordan soğumaman için kendini zorlama kendini vücut yavaş yavaş hazırlıyor demişti ve 2 hafta sonunda hareket programı vercegini de söyledi.

Hareket konusunda doğru söylemiş.
1G protein: 4 kalori● 1G karbonhidrat: 4 kalori● 1G yağ: 9 kalori.
Günlük protein ihtiyacın yağsız kas kütlen X 2-3
Günlük yağ ihtiyacın kas kütlen X 0.5-1
Kalan kaloriyi karbonhidrat olarak alacaksın 1 karbonhidrat 4 kalori olduğuna göre 400 kalori açık bıraksan günlük karbonhidrat ihtiyacından 100 gram az alacaksın örnek 200 gramsa 100 gram alacaksın bazı günler su atmak için 0 karb yapabilirsin ama bayağı zorlar çok yapmanı önermem kilo ölçümünü haftalık yap her hafta 1 kilo veremediysen 200-300 kalori kıs.

Örnek beslenme programı.
Kahvaltı 80gram yulaf ya da pirinçunu.
2 tam yumurta
3 yumurta beyazı.
1 ölçek whey ya da 160gram lor.
Oldukça yeşillik (yeşillik az kalorili olduğu için yiyebildiğin kadar ye) değerler 12 gr yağ 65 gram karb 50gram protein 600kalori.

Antrenman sonrası 100 gram pirinçunu 150 gram tavuk ya da balık wheyde olur.

Değerler3 gram yağ 80gram karbonhidrat 40 gram protein 520 kalori.

Akşam yemeği 100 gram pirinç 150 gram tavuk ya da balık 10 gram zeytinyağ.
Yeşillik olabildiğince değerler: 12 gram yağ 77gram karb 42 gram protein 600 kalori.

28 gram yağ 223 gram karbonhidrat 172 gram protein.
1800 kalori.

Olabildiğince yardımcı olmaya çalıştım yardımım dokunduysa ne mutlu bana yemek kalori ve besin değeri ölçümleri için FatSecret uygulamasını kullanabilirsin.

Yağ oranını bulmak için burayı kullanabilirsin.

Geri
Yukarı