Fitness'a yeni başlayan birinin programı nasıl olmalı?

wraithistaken

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bu hafta MACFit üyeliğim ile spor salonuna ilk defa gideceğim. Amacım kilo kaybı ve vücudu şekillendirmek. MACFit'in kendi uygulamasındaki programlara baktım fakat neredeyse hepsi makineler ile değil de ekipmansız yapılan hareketler. Ben makineler ile çalışmak istiyorum. Programımı nasıl oluşturabilirim veya MACFit'in hazır programındaki ekipmansız hareketleri atlasam ve yalnızca makineli hareketleri yapsam gelişimimi etkiler mi?

Bunun yanında genel olarak MACFit'e ilk defa gidecek birine tavsiyelerinizi de alabilirim.

Not: Bir kadın olduğumu belirtmek isterim. Buna uygun program tavsiyeleri verilmesi daha doğru olur. Ayrıca göğüs çalışmak istemiyorum, kadınlarda güzel durmadığını düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhaba. Kadın olarak hangi spor aletlerini kullanmalisiniz veya ne tür hareketler yapmalisiniz bilemem fakat yeni baslayan biriyseniz hemen aletlere atilmak yerine once vicudunuzu hazirlaminiz daha faydali olabilir bu yuzden MACFit size ekipmansiz hareketler soylemis olabilir veya yok illa ekipmanli hareket yapacağım diyosaniz ben fullbody programlarini size önerebilirim.

Bende bayanların nasıl çalışması gerektiğini bilmiyorum hocalardan tek duydugum sadece kalça çalışıyorlarmış geneli. Çok iyi bir tavsiye istersen eger yerinde olsam 3 aylık hocayla anlaşırım. Çünkü internettede erkek agırlıklı insanlar body yapıyor. Ondan sonra internetten çözmeye çalışıırm kalanını.

Geri
Yukarı