Flash bellek biçimlendirilmiyor

Tugay Çavuş

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Flash belleğim RAW oldu ve Windows bana flash belleği biçimlendirmemi söylüyor fakat biçimlendirmeye çalıştığım zaman biçimlenmiyor.
CMD yardımı ile biçimlendirmeye çalıştığımda ise "diskpart has encountered an error: Var olmayan bir aygıt belirtildi. See the System Event log for more information." Hatası veriyor. Disk yönetimi ile biçimlendirmeye denediğim de ise flash kendi kendine bağlantısını kesiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Flash belleğim RAW oldu ve Windows bana flash belleği biçimlendirmemi söylüyor fakat biçimlendirmeye çalıştığım zaman biçimlenmiyor.
CMD yardımı ile biçimlendirmeye çalıştığımda ise "diskpart has encountered an error: Var olmayan bir aygıt belirtildi. See the System Event log for more information." Hatası veriyor. Disk yönetimi ile biçimlendirmeye denediğim de ise flash kendi kendine bağlantısını kesiyor.
Marka öğrenebilir miyim? Ben de 101'den almıştım bir tane. Aynı sorunu yaşamıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belleği bilgisayara takıp Minitool Partition Wizard kurun.

Flash belleğe gelip tüm bölümleri silin, Rebuild MBR diyerek MBR olarak geri dönüştürün. Daha sonra Create diyin. Apply diyip işlemi kabul edin ve tamamen bitmesini sabırla bekleyin. Biraz uzun sürebilir belleğe göre değişmekle beraber.

NOT: Yanlışlıkla flash bellek yerine başka diskleri silmeyin kesinlikle.

Belleği bilgisayara takıp Minitool Partition Wizard kurun.

Flash belleğe gelip tüm bölümleri silin, Rebuild MBR diyerek MBR olarak geri dönüştürün. Daha sonra Create deyin. Apply deyip işlemi kabul edin ve tamamen bitmesini sabırla bekleyin. Biraz uzun sürebilir belleğe göre değişmekle beraber.

NOT: Yanlışlıkla flash bellek yerine başka diskleri silmeyin kesinlikle.

Abi benim dediğim başka mı?
Yanlış mı anladım?

1-CMD'yi yönetici olarak çalıştırın.
2-diskpart yazın.
3-list volume yazın.
4-Alana göre belleğinizi bulun.
5-sayısı kaçsa ona göre select volume x (gözüken sayı)
6-assign letter x bilgisayarda olmayan bir harf atayın. (h,l) gibi.

eğer harf atanmışsa (ki sanmıyorum) remove letter= atanılan harf.

Ben böyle çözmüştüm.

Bunun ile formatlayın.
Bunun yerine Rufus daha mantıklı değil mi diye yazacaktım fakat önce rehberi inceleyeyim dedim. Rehberde Recep hoca daha iyi bir alternatif diyerek Rufus'u önermiş. Aklınızda bulunsun bu tarz durumlarda Rufus her zaman daha iyidir. Daha önce bu şekilde çözdüğüm konular mevcut. 😉

1607436120189.png

Yeni konular

Geri
Yukarı