Flash bellek biçimlendirilmiyor

Bunun yerine Rufus daha mantıklı değil mi diye yazacaktım fakat önce rehberi inceleyeyim dedim. Rehberde Recep hoca daha iyi bir alternatif diyerek Rufus'u önermiş. Aklınızda bulunsun bu tarz durumlarda Rufus her zaman daha iyidir. Daha önce bu şekilde çözdüğüm konular mevcut. 😉

Eki Görüntüle 770424

Teşekkürler, öğrendiğim iyi oldu👍
Bu program ile iki defa denedim ikisinde de hata verdi.

Diğer yöntemleri deneyin o zaman, Akil hocanın dediği.

Bu program ile iki defa denedim ikisinde de hata verdi.
Aşağıdaki yazılımı indirin ve daha sonra USB belleğinizi Freedos olarak biçimlendirin. Muhtemelen sorun böylelikle çözülecektir.

Aşağıdaki yazılımı indirin ve daha sonra USB belleğinizi Freedos olarak biçimlendirin. Muhtemelen sorun böylelikle çözülecektir.

Deneyebilir lakin HP Formatter işe yaramadıysa Rufus büyük ihtimalle hiç işe yaramayacaktır. Yine de deneyebilir isterse.

Deneyebilir lakin HP Formatter işe yaramadıysa Rufus büyük ihtimalle hiç işe yaramayacaktır. Yine de deneyebilir isterse.

Hocam aslında ben de sizin dediğinize katılıyorum fakat ben şahsen olabileceğine inanıyordum. Yazma koruması olan USB belleğe Diskpart uygulayan bir arkadaşımın USB belleğini böyle kurtarmıştım. Yine de olmazsa zaten tek mantıklı yöntem sizin cevap kalıyor ha? :D

@24099 hocam sizin verdiğiniz program işe yaramıştı aslında fakat bellek artık hiç çalışmıyor ve bilgisayar üstünde tuhaf etkiler bıraktı. :D Bilgisayarı kapatıp açtığımda flash bellek takılı diye siyah ekranda kalıyor. Flash'ı çıkarttığım zaman ise normal bir şekilde açılıyor.
Galiba bizim flash bellek rahmetli oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı kapatıp açın ve öyle takın. Sonra da o USB belleği biçimlendirmeyi deneyin. Bu arada kusura bakmayın tuhaf etkiler bıraktı demişsiniz ona ciddi manada güldüm bu yüzden "Hahaha" attım. :)

@24099 hocam sizin verdiğiniz program işe yaramıştı aslında fakat bellek artık hiç çalışmıyor ve bilgisayar üstünde tuhaf etkiler bıraktı. :D Bilgisayarı kapatıp açtığımda flash bellek takılı diye siyah ekranda kalıyor. Flash'ı çıkarttığım zaman ise normal bir şekilde açılıyor.
Galiba bizim flash bellek rahmetli oldu.
BIOS üzerindeki boot sırasında USB ilk sırada ise normal :) Windows boot edilemiyor öyle olunca :)

Windows Boot Manager'i ilk sıraya alın, sorununuz çözülecektir. Bellek şu anda normal çalışıyorsa sorun çözüme kavuşmuş demektir. Ama sorun halen devam ediyor mu pek anlayamadım açıklamanızdan.

Duruma göre konuya geri dönüş yapın hocam.

BIOS üzerindeki Boot sırasında USB ilk sırada ise normal :) Windows Boot edilemiyor öyle olunca :)

Windows Boot Manager'i ilk sıraya alın, sorununuz çözülecektir. Bellek şu anda normal çalışıyorsa sorun çözüme kavuşmuş demektir. Ama sorun halen devam ediyor mu pek anlayamadım açıklamanızdan.

Duruma göre konuya geri dönüş yapın hocam.

Evet sorunum devam etmekte USB çalıştırmak istediğimde "bir disk yerleştirin" hatası alıyorum. Bilgisayar üzerinde tuhaf etkiler bırakıyorum derken de gerçekten değişik etkiler ile karşı karşıya kaldım biliyorum biraz komik ama. BIOS'a girdiğim zaman USB takılı ise bilgisayar donuyor.
CMD'ye girip biçimlendirme işlemi yapmak istediğim de CMD'ye yazı yazamıyorum masaüstü donuyor vb. şeyler oluyor. Minitool Partition wizard ise USB'yi "(bad disk)" olarak siyah gösteriyor.

Flash bellek modeliniz nedir? Herhalde rahmetli olmuş çoktan o bellek.

Kingston DataTraveler SE9 G2 16 GB'lık modeli. USB'nin bozulması önemli değil de içinde aile resimlerimiz vardı sabahtan beri denemediğim veri kurtarma programı kalmadı fakat hiçbir şekilde veri kurtaramadım. Bu sabah çalışıyordu içine dosya aktarımı yaparken birdenbire bozuldu. Hiçte beklemiyordum 3 senelik flash belleğimdi. 8 senedir sahip olduğum belleğimin dururken bunun bozulması moralimi bozmadı değil yani. Daha önceden hiç böyle bir şeyle karşılaşmadığım için de yedeğini falanda tutmadım bana çok ağır bir ders oldu. Keyifli sosyaller dilerim sizlere.

Geri
Yukarı