Çözüldü For Honor Mavi Ekran Hatası Verdiriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

belergus

Zeptopat
Daha fazla  
Böyle bir sorunum var, bilgisayara daha yeni temiz kurulum yaptım sadece For Honor kurulu, oyuna bazen girmeden mavi ekran veriyor, bazen de sınıf seçme ekranında veriyor bundan ötesini göremedim.

Çözüm
Easy Anti-Cheat kaldır. NVIDIA ses sürücünü de DDU ile kaldırıp tekrar kur.
Kod:
SYMBOL_NAME:  EasyAntiCheat+78dce8

MODULE_NAME: EasyAntiCheat

IMAGE_NAME:  EasyAntiCheat.sys

STACK_COMMAND:  .cxr; .ecxr ; kb

BUCKET_ID_FUNC_OFFSET:  78dce8

FAILURE_BUCKET_ID:  0x7f_8_EasyAntiCheat!unknown_function

OS_VERSION:  10.0.19041.1

BUILDLAB_STR:  vb_release

OSPLATFORM_TYPE:  x64

OSNAME:  Windows 10

FAILURE_ID_HASH:  {abbc80a8-c80c-4cd0-228d-718743e6f2a8}

Followup:     MachineOwner
---------

Easy Anti Cheat hataları var 4 dosyada da, onu kaldırın.

Easy Anti-Cheat kaldır. NVIDIA ses sürücünü de DDU ile kaldırıp tekrar kur.
Temiz kurulum yapmıştım oyunu indirdikten sonra ekran kartı driverını kurdum, dediklerinizi yaptım ama aynı. Yabancı formlarda da araştırdım bu sorunu yaşayan çok kişi var ama bir çözüm yok, anti cheat kaynaklı olduğu yazılmış.
Kod:
SYMBOL_NAME:  EasyAntiCheat+78dce8

MODULE_NAME: EasyAntiCheat

IMAGE_NAME:  EasyAntiCheat.sys

STACK_COMMAND:  .cxr; .ecxr ; kb

BUCKET_ID_FUNC_OFFSET:  78dce8

FAILURE_BUCKET_ID:  0x7f_8_EasyAntiCheat!unknown_function

OS_VERSION:  10.0.19041.1

BUILDLAB_STR:  vb_release

OSPLATFORM_TYPE:  x64

OSNAME:  Windows 10

FAILURE_ID_HASH:  {abbc80a8-c80c-4cd0-228d-718743e6f2a8}

Followup:     MachineOwner
---------

Easy Anti Cheat hataları var 4 dosyada da, onu kaldırın.
Anti cheat olmadan oyuna girilmiyor, onu da denedim.
Bu mudur yani technopat.net dedikleri?
Birçok sorun çözme konularınıza baktım aynı tema, işletim sistemi, sürücü, kullanılan oyun veya program güncel mi, BIOS güncel mi, orijinal yazılım mı sonra mavi ekran varsa minidump iste, içine bak bunu sil sorun çözülür. Çözdüğünüz sorunlar elbette var ama formun genel teması bu.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Önümüzde biyolojik bir varlık yok, makine var. Aynı standartta, aynı değerlere sahip şeyler. Minidump inceleyip detaylara bakmak bile genellemeden ayırıp o olayı özel inceleme anlamına gelir. Yani ne yapmamızı bekliyordunuz tam olarak? Kan alıp değerlerini ölçemiyoruz ama yüklenmeyen modüllere bakıp neyin sebep olduğuna bakıyoruz. Elimizden gelen bu maalesef kusura bakmayın. Sizi yabancı hekimlere emanet edelim, Technopat bu kadar yapmış maalesef. Ortadaki hata Easy Anti Cheat iken maalesef bir onarım aracı yok. Hatalı dosya olmasına karşın kaldırtıyoruz. Yeni güncelleme gelince Easy Anti Cheat de bunu düzeltiyor. Ayrıca sadece Easy Anti Cheat değil, NVIDIA ses sürücünüzde de hata olduğunu ve kaldırıp tekrar kurmanız gerektiğini de belirttim.

Önümüzde biyolojik bir varlık yok, makine var. Aynı standartta, aynı değerlere sahip şeyler. Minidump inceleyip detaylara bakmak bile genellemeden ayırıp o olayı özel inceleme anlamına gelir. Yani ne yapmamızı bekliyordunuz tam olarak? Kan alıp değerlerini ölçemiyoruz ama yüklenmeyen modüllere bakıp neyin sebep olduğuna bakıyoruz. Elimizden gelen bu maalesef kusura bakmayın. Sizi yabancı hekimlere emanet edelim, Technopat bu kadar yapmış maalesef. Ortadaki hata Easy Anti Cheat iken maalesef bir onarım aracı yok. Hatalı dosya olmasına karşın kaldırtıyoruz. Yeni güncelleme gelince Easy Anti Cheat de bunu düzeltiyor. Ayrıca sadece Easy Anti Cheat değil, NVIDIA ses sürücünüzde de hata olduğunu ve kaldırıp tekrar kurmanız gerektiğini de belirttim.
Amacım tartışmak değil her konuda aynı kalıp, yazmış olmak için yazılmış cevap ve sorular. Dediklerinizi yaptım, sonra dediğiniz gibi Nvidia ses sürücüsünü de sildim.

Evet oyun orijinal @FearlessVanilla tıpkı bunun gibi.

Sorunu çözdüm yaptığım işlemi aşağı yazacağım, birkaç gündür oynamaktayım sorun yok

Oyunun kurulu olduğu dizinden EAC klasörünü elle sildim, oyunu açarken EAC yüklü olmadığı için uyarı verip kapanıyordu, sonra C/x86 içerisindeki EAC'yi açıp For Honor'u seçip kurdum, bu sefer yine oyuna girmedi EAC yok diye uyarı verdi, Steam üzerinden dosya bütünlüğünü doğruladıktan sonra oyuna girmeye başladım hem hikaye hem de çok oyunculu da sorunsuz oynuyorum.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı