Format atmadan önce neler kurtarılmalı?

Thekabuzz

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Ben bilgisayara format atacağım ve birkaç önemli şeyimi kurtardım ama bir şeyler eksik olabilir diye yine de sormak istedim.

Belgelerim klasöründeki oyun save dataları (bazıları gizli Program Data klasöründe de olabilir), internet tarayıcısına kaydedilmiş şifrelerin yedekleri, indirilenler klasöründe işine yarayabilecek şeyler. Ben bir de formattan sonra kurmam gereken programları unutmamak için denetim masası program kaldır menüsündeki yüklü programların ekran görüntüsünü yedek alırım.

Ben bilgisayara format atacağım ve birkaç önemli şeyimi kurtardım ama bir şeyler eksik olabilir diye yine de sormak istedim.
Eğer benim gibi oyun koleksiyoncusuysan oyunları yedeklemen lazım. İnternetin kötüyse tabii. Bence değerli şeylerin -fotoğraf, video, belge vb.- yoksa tamamen sıfırla gitsin.

Eğer benim gibi oyun koleksiyoncusuysan oyunları yedeklemen lazım. İnternetin kötüyse tabii. Bence değerli şeylerin -fotoğraf, video, belge vb.- yoksa tamamen sıfırla gitsin.

Hocam zaten birkaç oyunumu yedekledim önemli fotolarım vardı onları kurtardım ve bu arada internetim iyi.

SSD'yi komple kopyala bence. Yeterli yerin varsa tabii.

Hocam abartı olmuş bir de ben SSD kullanmıyorum öyle daha çok uzun sürer bir de onu depolayacak yerim yok.

Belgelerim klasöründeki oyun save dataları (bazıları gizli program data klasöründe de olabilir), internet tarayıcısına kaydedilmiş şifrelerin yedekleri, indirilenler klasöründe işine yarayabilecek şeyler. Ben bir de formattan sonra kurmam gereken programları unutmamak için Denetim Masası program kaldır menüsündeki yüklü programların ekran görüntüsünü yedek alırım.

Hocam söylediğiniz bazı şeyleri yapmamışım cevabınızı çok beğendim teşekkür ederim.

Ana ekran düzeninizi SS alabilirsiniz.

Hocam sanki o kadar önemli değil ben zaten öyle şeylere takılan biri değilim.

Benim aklıma şunlar geldi:
(komut satırını kullanıyorsun)

winget list > program.txt (PC'de kurulu olan programların listesini program.txt dosyasına atar)
pnputil /export-driver * c:\suruculer (PC'de kurulu olan sürücülerin bir kopyasını suruculer klasörüne atar. suruculer klasörü önceden oluşturman lazım)

Her ihtimale karşı registry'nin bir kopyası

Tarayıcının 'senkronizasyon' özelliğini aç. (Eğer kısa yolları kullanıyorsan). Kurulum sonrası link'leri tekrar çekebilirsin.

Şifrelerin hepsi var mı elinde?

Hocam zaten birkaç oyunumu yedekledim önemli fotolarım vardı onları kurtardım ve bu arada internetim iyi.

Hocam abartı olmuş bir de ben SSD kullanmıyorum öyle daha çok uzun sürer bir de onu depolayacak yerim yok.

Hocam söylediğiniz bazı şeyleri yapmamışım cevabınızı çok beğendim teşekkür ederim.

Hocam sanki o kadar önemli değil ben zaten öyle şeylere takılan biri değilim.
Hocam oyunlarınız orijinalse Cloud Save vardır büyük ihtimal.

Yeni konular

Geri
Yukarı