Format diskini Windows'tan oluşturursam sıkıntı çıkar mı?

tznkendal

Centipat
Daha fazla  
RAM
16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
SSD veya HDD modeli
500GB PCIe M.2 2280 3.0 x4
Ekran kartı
NVIDIA® GeForce® RTX3050 TI
İşlemci
Intel Core I7 11800H
Geçtiğim günlerde bilgisayarıma virüs bulaşmıştı. Windows ile ve bir virüs programıyla temizledim fakat içim rahat değil sanki hala oralarda bir yerde gibime geliyor :). Format atacağım fakat format diskini bu bilgisayardan oluşturursam sıkıntı çıkar mı sizce? Zaten her türlü format atmam gerekiyor mavi ekran verdi bilgisayar birkaç kere diskten olduğunu düşünüyorum. Servis de temiz kurulum önderdi mavi ekran için. Şimdiden teşekkür ederim.

Geçtiğim günlerde bilgisayarıma virüs bulaşmıştı. Windows ile ve bir virüs programıyla temizledim fakat içim rahat değil sanki hala oralarda bir yerde gibime geliyor :). Format atacağım fakat format diskini bu bilgisayardan oluşturursam sıkıntı çıkar mı sizce? Zaten her türlü format atmam gerekiyor mavi ekran verdi bilgisayar birkaç kere diskten olduğunu düşünüyorum. Servis de temiz kurulum önderdi mavi ekran için. Şimdiden teşekkür ederim.

Sıkıntı çıkmaz. Konuyla alakasız olacak ama, cihazınız Monster mı?

Hayır neden sıkıntı olsun? Bende format diskini bilgisayarımdan oluşturuyorum.

Hiçbir virüs yazarının diske yazılan ISO'lara bulaşmaya çalışacağını sanmıyorum. Üst düzey yetenek gerektiren bu işlemi, virüs yazarı yarım yaparsa USB başlarken SHASUM doğrulamasını geçemeyeceğinden çalışmaz zaten.

Kısacası eğer sorun yaşarsan, sorun yaşayan ilk kişi olursun.

Sıkıntı çıkmaz. Konuyla alakasız olacak ama, cihazınız Monster mı?
Evet hocam.

Hayır neden sıkıntı olsun? Bende format diskini bilgisayarımdan oluşturuyorum.
Yapayım o halde teşekkürler.

Hiçbir virüs yazarının diske yazılan ISO'lara bulaşmaya çalışacağını sanmıyorum. Üst düzey yetenek gerektiren bu işlemi, virüs yazarı yarım yaparsa USB başlarken SHASUM doğrulamasını geçemeyeceğinden çalışmaz zaten.

Kısacası eğer sorun yaşarsan, sorun yaşayan ilk kişi olursun.
Gülümsettiniz hocam teşekkür ederim.

Geri
Yukarı