Format nasıl atılır?

Brazen

Decapat
Bilgisayarıma virüs girmişti. İşimi garantiye almak için format atmak istiyorum ama format atmayı bir türlü beceremiyorum. Bilgisayardan hiç anlamayan birisine anlatır gibi format atmayı anlatabilir misiniz?

Bilgisayarıma virüs girmişti. İşimi garantiye almak için format atmak istiyorum ama format atmayı bir türlü beceremiyorum. Bilgisayardan hiç anlamayan birisine anlatır gibi format atmayı anlatabilir misiniz?
Adım adım takip edebilirsiniz.

Bak şimdi kardeşim ilk olarak Windows 10'u İndirin siteye gir.

2 yol var temiz kurulum ya da direk old klarasorüdür.

İlk yol:

Başka bilgisayara kurmak istiyorum gibi bir seçeneği seçip devam deyin USB lazım olacak o seçeneği seçin ve bekleyin.(çok uzun sürüyor başka yollarda var Rufus mesela). Araştırabilirsin yaptığımız işlem diğer adıyla format USB'si hazırlama.

Şimdi bilgisiyarını boot tuşuna basarak açmalısın anakart logosunun geldiği ekranda genellikle yazıyor yazmıyorsada Technopat'ın bir konusundan bulabilirsin ya da internette araştırarak Boot Menüsü Kısayol Tuşları Veritabanı

Buradan USB'ni seççeksin devamında ise hangi diske yüklemen gibi ifadeler olacak kurcağın diski biçimlendir sil tekrar ata en kolay açıklamasıyla zaten disk 0 disk 1 diye anlarsın sileceklerini. Burada bir videodan yararlan.

En son olarak kurulumu tamamlıyacaksın.

İkinci yol:

Diğer adıyla setup ile kurma ben daha önce birkaç kez denemiştim pek sorun olmadı ancak temiz format her zaman iyidir diye bir söz vardır.

Media creation adlı uygulamada kendi bilgisyarıma kur seçeneğini seçiniz ve adımları takip et olay bu kadar herhangi anlamadığın kısım olursa kurulum esnasında sor.

Yeni konular

Geri
Yukarı