Format Sonrası Bazı Oyunların Açılmaması

Sylvestre

Kilopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Kısa bir süre önce virüs sebebiyle yardım almak için mesaj atmıştım. Hemen arkasından format ve ardından kurulum yaptım. Daha önce yaşamadığım sorunları yaşamaya başladım. Örneğin PUBG'yi kurduktan sonra açarken hep şu sorunla karşılaşıyorum (Ekran Görüntüsü Ekte). Veya sürekli oynadığım Rainbow Six Siege 'i başlatmaya çalıştığım zaman Steam'de oyunda gibi görünüyorum fakat yaklaşık 10 saniye sonra çevrimiçi görünüme geçiyor ve oyun açılmıyor. Çözümü bilenler var ise yardımlarınızı bekliyor olacağım.

Ek 1:

pubg hata.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunların Steam konumuna girin ve ardından "CommonRedist" şeklinde bir klasör arayın. Eğer öyle bir klasör varsa içerisindeki gereksinimleri kurmanız gerekiyor. İçerisinde (varsa) tüm klasörlere girin ve içerisindeki (hem 64 bit hem de 32 bit için) olan yazılımları çalıştırın ve kurun. DirectX klasörü varsa kurulumu "dxsetup.exe" dosyasından yapacaksınız. Normal şartlarda Steam bunları otomatik kurar ama direk Steam'i kurup eski kütüphaneyi tanıtınca bazen bunları manuel yüklemek gerekebiliyor.

Dediğiniz gibi ''_CommonRedist'' isimli klasörleri buldum. İçlerinde ''DirectX'' ve ''vcredist'' yazan iki klasör var. DirectX' e girip ''dxsetup.exe'' yi çalıştırdığım zaman şu hatayı alıyorum :
dxhata.PNG

''vcredist'' yazan dosyaya girip en son tarihli olana girip, içindeki ''vc_redist.x64'' ve ''vc_redist.x86'' dosyalarını çalıştırıp onar veya yükle dediğimde de şu hatayı alıyorum :
vcredisthata.PNG

Eski yazanları kaldırıp VCredist olanları ve DirectX' i yükledim fakat sorunum halen devam ediyor. Oyunu başlatıyorum fakat oyun açılmıyor. Herhangi bir hata ya da bir ekran çıkmıyor. Pek emin olmasam da Steam'den kaynaklandığını düşünüyorum. İşlemlerde oyuna dair hiç bir belirti görünmüyor.

@Murat5038 Hata veren oyunlar artık hatasız bir şekilde çalışıyor, teşekkür ederim. Son olarak R6 kaldı. Dediğim gibi herhangi bir hata ya da oyunun çalıştığına dair bir belirti yok.
Şu mesaj gelip bittikten sonra oyunun normalde açılması gerekirsen hiç bir şeyin açıldığı yok.
ilk defa çalıştırma ekranı.PNG

''DirectX'' i ''Regedit'' in içinden komple sildim, baştan yükledim düzelmedi. Oyunun içindeki ''_CommonRedist ''dosyasında bulunan ''DirectX'' klasörünü de komple silip baştan yükledim ancak halen düzelme yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı