Format sonrası klavye ve mouse çalışmıyor

Unaspiring

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarım çok kasıyordu format lazımdı attım. %100 olduktan sonra sanırım C diskinde hata çıktı birkaç şey yazıyordu İngilizcem çok iyi değil ama anladım Repair falan diyordu. Ben de bekledim açılma yerine geldi hangi bölgedesiniz diyor seçemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım çok kasıyordu format lazımdı attım. %100 olduktan sonra sanırım C diskinde hata çıktı birkaç şey yazıyordu İngilizcem çok iyi değil ama anladım Repair falan diyordu. Ben de bekledim açılma yerine geldi hangi bölgedesiniz diyor seçemiyorum.
Ona format değil, sıfırlamak denir, arasında uçurum fark var.
Siz zaten sıfırlamak ile PC'yi öldürmeye ilk adımınızı atmışsınız.

Sıfırlama;
Windows dışında her şeyi siler ve sadece Windows'u bırakır. Ve tüm oturumları kapatır.
Format diye kakalar ve çok sağlıksızdır. Sıfırlamadan önceki güç planım bile duruyor...

Format;
Diski biçimlendirir (kurulum esnasında) ve sıfırdan Windows kurar.

Vakit+sağlıklılık+disk ömrü vs. en iyisi format.

Onun tek çözümü var yuvarlak kablolu klavye fare PS2 girişine takıp format atmanız gerekir anlamıyorsanız bilgisayar tamircisine götürün aynı sorun bende de olmuştu çünkü.

Ona format değil, sıfırlamak denir, arasında uçurum fark var.
Siz zaten sıfırlamak ile PC'yi öldürmeye ilk adımınızı atmışsınız.
pardon özür dilerim ama bilgisayar başta klavye çalışıyor biosa filan giriliyor ama "bölge ile başlayalım. Bu doğru mu?" yazısı geldiğinde çalışmıyor

Pardon özür dilerim ama bilgisayar başta klavye çalışıyor BIOS'a falan giriliyor ama "bölge ile başlayalım. Bu doğru mu?" yazısı geldiğinde çalışmıyor.

Onu çözmenizin tek bir yolu var yukarıda dediğimi yapın aynı sorun bende de oldu neyse yine de sizin için bir tecrübe oldu bir daha sıfırlama yapmayın işte.

Geri
Yukarı