Format Sonrası Oyunlarda FPS Düşüklüğü

bgctwi

Hectopat
Ben 2015 yılında bir laptop aldım ve bu laptopta o senedeki Windows 10 (1511 sürümü) yüklüydü ve her şey mükemmeldi. Lol’de 180 FPS'ler GTA V medium 60 FPS her neyse birkaç sene geçtikten sonra Windows 10’un yeni update sürümleri çıktı ve ben bunu indirdim. Her türlü konuda düşüş yaşadım. Bundan dolayı bu hafta gittim format attım ve maalesef yine Windows 10’un mart sürümü yüklendi ve sonuç yine hüsran. Belleğimin kullanımı %50 den aşağı olmuyor. Ben sizce bir dahaki format attığım zaman Windows 8 ya da 8.1 yüklesem bana yararı olur mu?

Sistem:
i3 5005U 2 GHz
4 GB RAM
920M

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8 Temel güncelleştirmeleri almıyor. Güncel işletim sisteminde kalmaya devam edin.
10 Nisan'da yeni bir güncelleştirme gelecek. O zaman Temiz kurulum ile geçmenizi öneririm. 1709 oluşan çoğu yazılımsal soruna çözüm getirdiklerini düşünüyorum.

Ayriyeten Dizüstü bilgisayarın İç bakımını ve Termal macun yenilemesini yaptırmadıysanız yaptırın.

Windows 8 Temel güncelleştirmeleri almıyor. Güncel işletim sisteminde kalmaya devam edin.
10 Nisan'da yeni bir güncelleştirme gelecek. O zaman Temiz kurulum ile geçmenizi öneririm. 1709 oluşan çoğu yazılımsal soruna çözüm getirdiklerini düşünüyorum.

Ayriyeten Dizüstü bilgisayarın İç bakımını ve Termal macun yenilemesini yaptırmadıysanız yaptırın.

İç bakım ve termal macun yenilenmesi yaptırmadın aldığımdan beri. Yani 2-2,5 senedir yenilemedim. Ama dostum şu saçma değilmi eski sürüm windows sanki bu pc için çıkarılmış gibi en optimize şekilde çalışıyorken format attıktan sonra bunu yükleyince resmen şoka girdim. Bu arada bilgisayarımın açılış kapanış hızı da baya bir değişti

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı