Format sonrası RTX 4060 PC performansı çok düştü

Mustomeister12

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma bir trojan nedeniyle format attım, ayrıca farklı bir nedenden dolayı BIOS'u da sıfırladım. Fakat bunlardan sonra performansda bir düşüş fark ediyorum 100 FPS aldığım oyun 40 FPS veriyor. BIOS sıfırlandığından beri BIOS ayarlarına hiç dokunmadım yani default ayarlarda, format sonrasında ise ekran kartımın sürücüsünü ve App Center adlı uygulamayı indirdim, eğer indirmem gereken farklı bir driver varsa diye sizlere donanım bilgilerimi paylaşacağım yardımcı olursanız bu konuda sevinirim. Onun dışında BIOS üzerinden yapmam gereken farklı bir ayar var mı bilmiyorum çünkü sistem elime hazır ulaştı yani yapılması gereken tüm ayarlar yapılı şekilde elime geldi. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim birçok oyunda daha denemeye devam edeceğim ve bakacağım performans düşüşlerine fakat Doom, Witcher 3, GoW oyunlarında ciddi performans düşüşlerini gördüm.
Sistemim:
  • Gigabyte B450M K anakart
  • AMD Ryzen 5 5500 işlemci
  • RTX 4060 8 GB ekran kartı
  • 16 GB DDR4 G.Skill RAM 3200 MHz
  • Kioxia 1 TB M.2 SSD
Ayrıca XMP desteğini açamıyorum anlamadım RAM'lerimin MHz değeri 2133'te kaldı, XMP desteğini açınca PC'de ekran gelmiyor yine kısa devre yapıp BIOS'u sıfırlamam gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı