Format sonrası Windows nasıl hızlandırılır?

yuceXx52

Picopat
Daha fazla  
Technopat'tan herkese merhaba. Bilgisayarıma yeni format attım. Eskiden bayağı stabil çalışıyordu. Bilgisayarı hızlandırmak için script vb. dosyalar var mı?

Technopat'tan herkese merhaba. Bilgisayarıma yeni format attım. Eskiden bayağı stabil çalışıyordu. Bilgisayarı hızlandırmak için script vb. dosyalar var mı?

Bunları yaparsan sistem sağlıklı ve stabil çalışacaktır.

Scriptten ziyade, driver güncellemesi, animasyonları kapatmak, gereksiz hizmetleri kapatmak işe yarayabilir basit olarak.

Bilgisayarı hızlandırmak diye bir script yok kaldı ki zaten sıfırlanmış bir cihaz üzerinde gereksiz şeyleri barındırmadığından zaten hızlı durumdadır. Ek olarak hız, bilgisayarınızın özellikleri ile doğru orantılıdır. Yani i5 bir işlemciden i9 işlemci performansını bekleyemeyiz. 🙂

Bilgisayarı hızlandırmak diye bir script yok kaldı ki zaten sıfırlanmış bir cihaz üzerinde gereksiz şeyleri barındırmadığından zaten hızlı durumdadır. Ek olarak hız, bilgisayarınızın özellikleri ile doğru orantılıdır. Yani i5 bir işlemciden i9 işlemci performansını bekleyemeyiz. 🙂
Windows içinde işe yaramayan tonla hizmet, uygulama var.

SSD için Sysmain gereksiz, Windows Search sadece gereksiz yere sistemi kullanıyor.

Telemetry hizmetleri var ve bunlar hiç işe yaramıyor.

Bloat'lardan bahsetmeme gerek var mı?

Windows içinde işe yaramayan tonla hizmet, uygulama var.

SSD için Sysmain gereksiz, Windows Search sadece gereksiz yere sistemi kullanıyor.

Telemetry hizmetleri var ve bunlar hiç işe yaramıyor.

Bloat'lardan bahsetmeme gerek var mı?
Zamanla kapatılan hizmetlere ihtiyaç duyan bir uygulama ortaya çıkacak ve kapattığı şeyleri geri açmak için çabalayacak. İşe yaramaz dediğin hizmetleri kapatıp da bilgisayarını hızlandıran kimseyi görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı