Formattan Önce Oyun Ayarlarını Yedeklemek

MysticVezonTR

Kilopat
Bilgisayarımı alalı 3 sene oldu arkadaşlar ve hiç format atmadım. Şu anda fotoğrafta gördüğünüz gibi dolu bir disk kapasitesine sahibim. Ben format atsam bilgisayar biraz kendine gelir diyorum ancak bazı ayarlarımı kaybetmekten aşırı korkuyorum. Kendime özel yaptığım oyun içi ayarlar vs. cidden benim için hayati önem taşıyor çünkü ben pinpirikli birisiyim ve en ufak değişmede aşırı sinir oluyorum ve yeni bir şeye alışmam aylar sürebiliyor. Acaba Save dosyalarımı, ayarlarımı ve dosyalarımı atlamadan, kaybetmeden nasıl her şeyiyle yedekleyebilirim?

NOT: Sadece oyunlarda değil OBS vs. gibi diğer uygulama içi ayarlarını da saklamak istiyorum.

a.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Belgelerim üzerinde kayıt dosyaları mevcuttur. Olmayanlar da cloud save kullanıyordur.

Steam'deki oyunlar zaten Cloud Save adını verdiğimiz bir sistemi kullanıyor. Yani PC'ye format attığınızda oyunu tekrar yüklediğinizde oyundaki ilerlemeniz silinmemiş oluyor. Oyun yedeklerini almak istiyorsanız da Steam'i açın sol en üst köşede ''Steam'' yazıyor oraya tıklarsanız ''Oyunları yedekle veya geri yükle'' diye bir sekme çıkıyor, oraya basarak yapabilirsiniz.

Peki oyun, uygulama içi ayarlarımı ve dosyalarımı nasıl yedekleyebilirim? Bir de format cidden bir rahatlama ve performans artışı sağlar di mi?
Konu güncel arkadaşlar çoğu oyundaki ve uygulamadaki ayarlarımı kaybetmek istemediğimden neredeyse 1 senedir format atmaya korkuyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı