Formattan sonra lisans gitti

KiralAB

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayara format attkıntan sonra lisans gitti Windows'u etkinleştirin yazısı çıkmaya başladı.
Önceden format çeksemde gitmeyen lisans gideceği tuttu. Ama format atmadan önce anakarttı güncellemiştim ondan kaynaklı olabilir mi?
Önceden sanırım Windows dijital bir lisans ile etkinleştirildi diyorurdu.

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayara format attkıntan sonra lisans gitti Windows'u etkinleştirin yazısı çıkmaya başladı.
Önceden format çeksemde gitmeyen lisans gideceği tuttu. Ama format atmadan önce anakarttı güncellemiştim ondan kaynaklı olabilir mi?
Anakartı güncellemenizle ilgili.

Aldığınız Key anakarta yazılır. Anakart aynı olduğu sürece sonsuza kadar kalır. Anakart güncellemesi yaptığınız için yeni bir key almalısınız.

Bilgisayarîn altında, üstünde, önünde veya arkasında bir anahtar kod olmalı. Onu girip etkinleştirin.

Anakart güncellemekten kastınız BIOS güncellemesi ise eğer, Windows keye bir şey olmaz. Tekrar tekrar kullanılabilir.

Anakart değişimi olduysa ve keyiniz Retail key değilse, anakarta işlendiği için tekrardan kullanamazsınız.

Eğer kullandığınız key alışveriş sitelerinde 50-100 liraya satılan OEM keylerden ise, birkaç formattan sonra kullanılamaz hale geliyorlar. O zaman geçmiş olsun demekten başka seçenek yok.

Anakart güncellemekten kastınız BIOS güncellemesi ise eğer, Windows keye bir şey olmaz. Tekrar tekrar kullanılabilir.

Anakart değişimi olduysa ve keyiniz Retail key değilse, anakarta işlendiği için tekrardan kullanamazsınız.

Eğer kullandığınız key alışveriş sitelerinde 50-100 liraya satılan OEM keylerden ise, birkaç formattan sonra kullanılamaz hale geliyorlar. O zaman geçmiş olsun demekten başka seçenek yok.

Anakarta gömülü key kullanıyordum ilk defa oldu lisans gitmesi.

Katılmıyorum, 3 sene önce almıştım bu bilgisayarı ve aldığım ilk gün OEM anahtar aldım Sağlamlisans üzerinden, o zamandır 15'ten fazla kez format atmışımdır sisteme ve herhangi bir sorun yok, hala duruyor.

Katılmıyorum, 3 sene önce almıştım bu bilgisayarı ve aldığım ilk gün OEM anahtar aldım sağlamlisans üzerinden, o zamandır 15'ten fazla kez format atmışımdır sisteme ve herhangi bir sorun yok, hala duruyor.

Sizde bir sorun olmaması bunun sorunsuz olduğunun kanıtı değil zaten. Siz 20 kez kullanınca bir şey olmaz, başkasında 2. kullanımda key patlar, şans işi. Bu keyler şirketler için sağlanan keylerin bir şekilde piyasaya sürülmesi ile dönen bir sistem. Herhangi bir sorunda Microsoft hiçbir şekilde ilgilenmez, yardımcı olmaz. Büyük ihtimalle şu anda bilgisayarınız, adını bile duymadığınız bir şirketin lisanslı bilgisayarı olarak gözüküyor olabilir.

Anakarta gömülü key kullanıyordum ilk defa oldu lisans gitmesi.

Keyi siz mi satın almıştınız yoksa bilgisayarı alırken Windows dahil miydi?

Yeni konular

Geri
Yukarı