Forumun kalitesi her geçen gün düşüyor

Geçen iki konuya cevap yazdım. Bir konuda iki sene önce neden ücretsiz hosting önermediğimi ve karşılaştığım sorunları yazmıştım, geçen gün adam bana "ben sıkıntı yaşamıyorum" diyor. Sonra korsan XF önermeme sebebimi söyledim, adam "dediğiniz sorunların hiçbiri yok" diyor. Yahu ben sana illa sorun yaşayacağını mı söyledim? "Böyle böyle sorun yaşayabilirsin, dikkat et" diyorum.

Başka bir konuda ise birisinin 0xc7b sorununu çözmek için rapor istedim, adam "ben rapor almak istemedim, bana sorunun çözümünü söyleyin" diyor. Raporu görmeden sorunun çözümünü nereden söyleyeyim, kâhin miyim ben? Tekrar istedim, adam "artık o hata yok" diyor. "El ile dosya attıysanız silin" diyorum, adam "el ile dosyaları attıktan sonra tekrar aynı hatayı aldım" diyor, ortada hâlâ rapor yok. TeamViewer istedim, iki gündür cevap yok. Sorun yaşıyorsun, "şunları yap, şunları yapma" diyoruz, yap dediğimizi yapmıyorsun, yapma dediğimizi yapıyorsun. Üstelik yaşadığın soruna dair açtığın konuyu da takip etmiyorsun.

Artık son zamanlarda bir grubun yazılan mesajları doğru yerlerinden okuyup okumadığından şüpheliyim.

@BerkayZ87 Benim kalitem düşmese bile bazı mesajlar cidden okunmuyor. @Callisto1232 'de dediği gibi. Yabancı karakterin serbest hale geldiğini bilmiyordum, evet o en azından bu kadar rahatsız etmiyor. Ama yine de olmamasını tercih ederdim ben.

Ama bence daha büyük sorun saçma konuların artması (en yukarıda örnek verdiğim gibi) İnsanlarla düzgünce sohbet edilecek, yardım edilecek veyahut yeni şeyler öğrenilebilecek konuşar böyle konular yüzünden çoğu kez kimse görmeden, dikkat çekmeden kaynıyor arada.
Burası düzgün bir ortamken de forumu kullanıyordum ben, tek farkı saçma konular yoktu. Onun dışında yine çok öyle ekstrem bilgiler öğrenebileceğin ortam yoktu. Asla bir yabancı forum vizyonu yok burada. Yabancılar bilgiye aç, Türkler ise ezberliğe aç. İstisnalar kaideyi bozmaz.

@yika38 Evet onu ben de fark ettim. Yorum ya da yardım isteyen bazı üyeler yanıt verince enteresan cevaplar veriyor sanki zorla cevap veriyormuş gibi. İlginç :D

Bazen o kadar saçma konular açılıyor ki. Birisi "Bu programı nasıl yapabilirim?" diye konu açmış (Forumdan tüm kodları istiyor yani.). Bu konular denetlenmiyor işte. Keşke denetlense.

Ama gerçekten problemi olan ve sadece çözüm arayan insanlar da var bu forumda hatta çoğu kişi öyle şu an.
Klavyeden yazı yazarak adamın sağlık problemini nasıl çözebiliriz? Teknoloji odaklı bir forumda Penisinin bir kısmını sorması, üstüne buna çözüm araması. Böyle sağlık sorunları mahremiyet alanına girdiği için, özel bir şekilde sağlık aşamalarından geçer. Forumda açılıp böyle konuların onaylanmasını hoş bulmuyorum bu yüzden. Bundan hemcinslerimiz kadar, karşı cinslerimiz de rahatsız olabilir. İnsanlar agresif cevap vermese, fotoğrafını atacaklar.

Klavyeden yazı yazarak adamın sağlık problemini nasıl çözebiliriz? Teknoloji odaklı bir forumda Penisinin bir kısmını sorması, üstüne buna çözüm araması. Böyle sağlık sorunları mahremiyet alanına girdiği için, özel bir şekilde sağlık aşamalarından geçer. Forumda açılıp böyle konuların onaylanmasını hoş bulmuyorum bu yüzden. Bundan hemcinslerimiz kadar, karşı cinslerimiz de rahatsız olabilir. İnsanlar agresif cevap vermese, fotoğrafını atacaklar.

Dostum, ben sağlık başlığı altında böyle aptal konu açanları tabii ki desteklemiyorum. Benim demek istediğim, çoğu kişi burada teknoloji hakkında konu açıyor. Ben o insanlardan bahsediyorum, onların ne günahı var diyorum.

Dostum, ben sağlık başlığı altında böyle aptal konu açanları tabii ki desteklemiyorum. Benim demek istediğim, çoğu kişi burada teknoloji hakkında konu açıyor. Ben o insanlardan bahsediyorum, onların ne günahı var diyorum.

Onlardan bahsettiysen detaylı bir biçimle ifade etseydin keşke. Her neyse, elbette düzgün kullanıcılar bir sorun çıkartmıyorsa neden onlara bir şey olsun? Teknoloji konularının içinde ben de varım zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar çoğunuz milletin açtığı konulardan şikayetçi ve daha çok sağlık konularından muzdarip gibi gözüküyor.

Eğer sağlık konusu açmama gibi bir yasak olsaydı sağlık kategorisi vs. olmazdı. Buradaki çoğu hasta da doktora gitmesi gerektiğini biliyor ama o an o kişinin nerede veya ne şartta olduğunu bilmeden "Doktora git ne bilelim" gibisinden yorumlar yapanlar var. Eğer o sağlık sıkıntısı hakkında bir halt bilmiyorsan yazma. Bu kadar basit. Klavye senin parmak senin öyle değil mi değerli kullanıcı? Ayrıca konu açan arkadaşlara da buradan bir öneri vermek istiyorum. Eğer sağlık kategorisi üzerinde bir konu açıp ve birinden güzel bir cevap duydu iseniz o cevabın kesin bir doğruluğu olmadığını bilip uygulama yapın. Her denileni yaparsanız muhtemelen daha ciddi sağlık sorunlarına yol açarsınız.

Buradan moderatör arkadaşlara da bir öneri sunmak istiyorum. Önerim şudur;

Eğer bir kullanıcı sağlık kategorisinde ki konuları görmek istemiyorsa o kategori için açılan konuları engelleme gibi bir özellik olması lazım. Yani bir kullanıcı sağlık konusu açılınca onu ister görsün ister görmesin.

Ek olarak sağlık kategorisi üzerinde hiçbir tahmin yürütmeden veya troll cevap verenlere direkt ceza verilebilir. Örnek olarak şöyle;

Kullanıcının sorduğu soru: Yemek yedikten sonra karnım ağrıyor neden olabilir?

Cevap veren kullanıcı: Yediğiniz bir yiyecek dokunmuş olabilir veya başka bir hastalığınız olabilir. Yiyeceklerinizi tarihi gecikmiş olabilir. Ama doktora gitmenizde fayda var. (DOĞRU)

Cevap veren kullanıcı 2: Ne bilek kanka gitsene doktara biz doktor muyuz? (YANLIŞ)

Cevap veren troll kullanıcı: Muhtemelen zehirlendi ve öleceksin (YANLIŞ)

Böyle yanlış yazan arkadaşlara direkt olarak ceza gelmeli. Eğer cevap veren 1. kullanıcı gibi fikriniz yoksa yazmayın arkadaşlar. Moderatör arkadaşlardan isteğim budur.

Birde yukarıda bir arkadaşımız yeni gelen kullanıcılar yazım kurallarına uymuyor vs. falan yazmış. Bence buraya gelen adam sosyal kurallarının hepsini okuyacak kadar sabırlı değildir (bazı kullanıcılar hariç) Neden diye sorar iseniz şöyle anlatayım;

Sosyalde kurallar kısmına girdiğin zaman ana 60 tane kural olduğunu görebiliriz. Ekstra olarak 10 tane Türkçe yazım kuralı 6 tane diğer kurallar ve 6 tane diğer kuralların içine sıkıştırılmış 5. madde de "En Genel Yazım Kuralları" diye bir başlık karşılayacak.

Sizce bunların hepsinin okuyan sayısı kaçtır? Şahsen ben "En Genel Yazım Kuralları" kısmını okumadım. Bununda cezasını alıyorum. O yüzden yeni gelen bir kullanıcının bunların hepsini okuduğunu düşünmüyorum ki zaten buraya giriyorsa bu kuralları kabul etmiş olarak giriyor. O yüzden çok takılmayın. Yazım kuralı yapan arkadaşlar cezalarını alıyor. Bu mesajda yazdığım kuralları da kontrol etmek isterseniz alta koyacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı