Çözüldü Forza Horizon 4 GPU ve CPU değerleri iyi mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Salinabugabuup

Attopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD FX-6350 Anakart: M5A977 R2.0 Ekran kartı: GTX 1050 Ti Ram: 16GB DDR3
İşlemci: AMD FX 6350.
Anakart: M5A97 r2.0
RAM: DDR3 8 GB.
Ekran kartı: GTX 1050 Ti.
Bu değerler iyi mi? GPU en fazla 60, CPU en fazla 50 oldu. Grafikler orta ayarda.

2024-04-12 (1).png

Çözüm
Eki Görüntüle 2166589

Nedense resimde gözükmüyor boş verin.

İşlemci değiştirmeden düzelmezmi. Darboğaz yapmaya devam ederse bir şey olur mu ve zaten CS:GO falan oynamıyorum GTA 5, Forza Tomb Raider falan var sadece.

Darbogaz o kadar takılmanız gereken bir sorun degil, oyunları akıcı bir sekilde oynuyorsanız herhangi aksiyon almanıza gerek yok iciniz rahat olsun :)
Grafik ayarlarını yükselttim şu an darboğaz var mı? Darboğaz olduğu nereden anlaşılıyor.

Eki Görüntüle 2166577

GPU 95 üstüne olması lazım iken sende tam tersi, evet darbogaz hala var. Tam ekrana al, kontrol ettigim zaman internetten darbogaz bu kadar olmaması lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GPU 95 üstüne olması lazım iken sende tam tersi, evet darbogaz hala var. Tam ekrana al, kontrol ettigim zaman internetten darbogaz bu kadar olmaması lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradaki ayarların aynısını mı yapayım sorun nasıl çözülecek.

Hocam monitörünüz 1080p degil mi? Forza oyununda bu degerler normal sayılabilir, baska oyunlarda da degerleri kontrol edin konu acın ve beni etiketleyin.
forza oyununda bu değerler normal yani emin misin gta5 de değerler şöyle
2024-04-10 (2).png

forza oyununda bu değerler normal yani emin misin gta5 de değerler şöyle
2024-04-10 (2).png
burda çıkmamış bir dakika
2024-04-10 (1).png

Grafik ayarlarını yükselttim şu an darboğaz var mı? Darboğaz olduğu nereden anlaşılıyor.

Eki Görüntüle 2166577
Hocam işlemcinizin kullanımı yine de fazla lakin fark ettiyseniz hem kart kullanımınız hem de fpsniz artmış ama sonuç olarak tam performans istiyorsanız size iyi bir işlemci lazım hikayeli oyunlarda bile böyleyse valo ya da Cs2 gibi oyunlar oynuyorsanız vay halinize.

2024-04-10 (6).png

nedense resimde gözükmüyor boşverin

Hocam işlemcinizin kullanımı yine de fazla lakin fark ettiyseniz hem kart kullanımınız hem de fpsniz artmış ama sonuç olarak tam performans istiyorsanız size iyi bir işlemci lazım hikayeli oyunlarda bile böyleyse Valorant ya da CS2 gibi oyunlar oynuyorsanız vay halinize.

İşlemci değiştirmeden düzelmezmi. Darboğaz yapmaya devam ederse bir şey olur mu ve zaten CS:GO falan oynamıyorum GTA 5, Forza Tomb Raider falan var sadece.

Eki Görüntüle 2166589

Nedense resimde gözükmüyor boş verin.

Darbogaz o kadar takılmanız gereken bir sorun degil, oyunları akıcı bir sekilde oynuyorsanız herhangi aksiyon almanıza gerek yok iciniz rahat olsun :)

Çözüm
Eki Görüntüle 2166589

Nedense resimde gözükmüyor boş verin

Hocam işlemci değişmeden düzelebilir lakin onun İçin de en az 2K Monitor şart ve size önermem size 2K 30 1080p 60 FPS versem 1080p 60FPS'i istersiniz muhtemelen Ekran kartı (GPU) kullanımını fazla isteyen ve işlemci (CPU) kullanımını az isteyen oyunlara yönelmeniz lazım ki o bile bu aradaki farkı kapatmakta çok zorlanır. Darboğaz bir şey yapmaz muhtemelen, karttan tam performans alamazsınız ki keşke alabilseniz iyi bir karttır bir de arada darboğaz yiyebilirsiniz o da (ani FPS düşmesi) ama kesin bir şey diyemem yani dişe dokunur bir çözüm olması İçin işlemci değiştirmeniz şart gibi.

Geri
Yukarı