Forza Horizon 5 NVIDIA DLSS nasıl açılır?

İşletim sistemi
Windows 10

Knktrc35

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI B450M Pro
Rx580 (8GB) Armor OC
Ryzen 5 1600 3.20 Ghz
16 GB Corsair 3000Mghz (8x2) Ram
480 GB Toshiba SSD
Thelmaltake V200 Kasa + 600W 80+ Psu
Soğutucu: Cooler Master mlMasterair Ma410p
Meslek
Serbest Meslek
RAM
16 gb
Ekran kartı
4060
Anakart
b450m
İşlemci
r5 5600
Selam, görselde yüklediğim gibi oyunumun video ayarlarında NVIDIA DLSS teknolojileri ayarı bulunmuyor, Full ayarlarda RTX açık şekilde oynuyorum. DLSS açamıyorum.

steamde orijinal fh5'e sahibim.

Sorunu çözdüm, oyuna giriş ekranında oyuna başla diyip ayarlar dediğimizde gözükuyor, fakat nedense oyun içinde ayarlar kısmında öyle bir ayar yok.

DLSS 3.0 kalite modunda oyunu açtım çamur gibi, reflex'i kapattım çamur gibi, kare oluşturma yani DLSS 3.0'ü kapattım, 2.0 ile kalite modunda denedim görüntü hala çamur gibi, RTX iş yapsada DLSS Forza'da iş yapmıyor gibi. FPS artıyor evet kalite çok düşüyor.

Dosya Ekleri

• aa (2).png
    aa (2).png
    709 KB · Görüntüleme: 18
  • aa (1).png
    aa (1).png
    956,5 KB · Görüntüleme: 17
  • ab (1).png
    ab (1).png
    860,5 KB · Görüntüleme: 9
  • ab (2).png
    ab (2).png
    941,7 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:
Selam, görselde yüklediğim gibi oyunumun video ayarlarında NVIDIA DLSS teknolojileri ayarı bulunmuyor, Full ayarlarda RTX açık şekilde oynuyorum. DLSS açamıyorum.

steamde orijinal fh5'e sahibim.

Sorunu çözdüm, oyuna giriş ekranında oyuna başla diyip ayarlar dediğimizde gözükuyor, fakat nedense oyun içinde ayarlar kısmında öyle bir ayar yok.

DLSS 3.0 kalite modunda oyunu açtım çamur gibi, reflex'i kapattım çamur gibi, kare oluşturma yani DLSS 3.0'ü kapattım, 2.0 ile kalite modunda denedim görüntü hala çamur gibi, RTX iş yapsada DLSS Forza'da iş yapmıyor gibi. FPS artıyor evet kalite çok düşüyor.
Dlss in bu oyunda katkısı yok denecek kadar az diye biliyorum. Açmasanız daha iyi bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı