Forza oynarken düşük CPU kullanımında yüksek sıcaklık

Bu konuyu inceleyin hocam. Söylenenleri yapıp değerlerinize tekrar göz atın. Bende kayda değer düşüşler oldu.

Turbo Boost'u kapattım denedim boştayken 40-50 derece oyundayken Max 70 derece hocam ama bu sefer bayağı bir performans kaybı yaşadım bunun orta yolu yok mudur sizce? Yani boştayken Turbo Boost açık olmasın ama oyuna girdiğimde Turbo Boost kendiliğinden açılsın. Güç seçeneklerinden kendim elle de yapabilirim ama her oyuna girip çıktığımda açıp kapatmak istemiyorum.

Turbo Boost'u kapattım denedim boştayken 40-50 derece oyundayken Max 70 derece hocam ama bu sefer bayağı bir performans kaybı yaşadım bunun orta yolu yok mudur sizce? Yani boştayken Turbo Boost açık olmasın ama oyuna girdiğimde Turbo Boost kendiliğinden açılsın. Güç seçeneklerinden kendim elle de yapabilirim ama her oyuna girip çıktığımda açıp kapatmak istemiyorum.

Belki 3. parti yazılımlarla vardır ama pek önermem. Ayrıca bildiğim kadarıyla normalde zaten kapalı. Yük altına girince otomatik açılıyor o kilit. Evet Turbo Boost kapatınca performans kaybı oluyor ama benim şahsi düşüncem 60 FPS altına düşmüyorsa sorun yok(FPS oyunlarını ayrı tutuyorum). Bu beni rahatsız etmiyor yani. Hem serin hem de akıcı bir oyun oynayabiliyorum. Siz daha yüksek FPS'ler istiyorsanız veya 60 FPS'in bile altına düşüyorsa oyun tabii ki açık tutabilirsiniz. Ama en başta şikayetiniz yüksek sıcaklıklardı. Turbo Boost aktif olunca muhtemelen yine o sıcaklıkları görürsünüz. Buradaki ikilem zaten o. Yüksek sıcaklık düşük performans mı, düşük sıcaklık düşük performans mı? Bu performans beni kurtarmaz derseniz yüksek sıcaklığa da razı olacaksınız. Benim için yüksek sıcaklık rahatsız edici ve bu performans bana yetiyor. O yüzden ben kapalı tutmayı tercih ediyorum.

Geri
Yukarı