Fotoğrafları düzenlemek için hangi programları kullanılmalı?

Canzosi

Hectopat
Daha fazla  
Nikon marka yarı profesyonel fotoğraf makinem var, çektiğim fotoğrafları düzenlemek renk ayarı vs. yapmak için hangi uygulamayı kullanmalıyım? Lightroom pahalı geldi biraz öğrenci olduğum için bu işleride pek bilmiyorum daha acemi biriyim biraz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Snapseed for PC Windows ile başlamıştım ben. Birçok özelliği ilk aşamada kullanışlı olduğundan kavramana yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Lightroom alternatifi açık kaynak ve bedava bir program var Darktable. Ben kullanmıyorum fakat bir iki yerde methedildiğini görmüştüm aklımda kalmış bir kurcalayın isterseniz belki beklentilerinizi karşılar.

@Aclife arkadaşımın önerdiği Darktable çok iyi bir Adobe Lightroom alternatifidir. Bazı RAW dosyalarda sorunlu import problemleri var ancak güncellemelerle çözmeye çalışıyorlar. Kamera modelinizi aratıp sorunsuz kullanabiliyor musunuz kontrol edin.

@Aclife arkadaşımın önerdiği darktable çok iyi bir Adobe Lightroom alternatifidir. Bazı RAW dosyalarda sorunlu import problemleri var ancak güncellemelerle çözmeye çalışıyorlar. Kamera modelinizi aratıp sorunsuz kullanabiliyor musunuz kontrol edin.

Nasıl yapabilirim onu peki?

Snapseed for PC Windows ile başlamıştım ben. Birçok özelliği ilk aşamada kullanışlı olduğundan kavramana yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.
nasıl indirebilirim bulamadımda

Fotoğrafın RAW halini programın içerisine atın görüntüyü alakasız bir şekilde açmıyorsa sorun yok demektir 😇
teşekkürler kurdum ama daha bulamadım kendisi pc de uygulama olarak 😅

Fotoğrafın RAW halini programın içerisine atın görüntüyü alakasız bir şekilde açmıyorsa sorun yok demektir 😇
kuramadım sanırım çeşitli hatalar ve yanıt vermiyor hatası aldım

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı