FPS düşerken işlemci kullanımı %99 oluyor

İşletim sistemi
Windows 10
Cpu clock ayarını açabilirsiniz

1715776651320.png

Bu şekilde, 4004MHz'den 4006 oldu. Ve 39.6W yazısı 25-40 arası gidip geliyor.

Cpu clock ayarını açabilirsiniz

Sizden iki farklı değer istemiştim hem yüksek sıcaklık da hem düşük sıcaklık da hangisini attınız

Sizden iki farklı değer istemiştim hem yüksek sıcaklık da hem düşük sıcaklık da hangisini attınız
Özür diliyorum,Yüksek sıcaklıkta. Şimdi düşük ayarlarda tekrar deneyeceğim

Sizden iki farklı değer istemiştim hem yüksek sıcaklık da hem düşük sıcaklık da hangisini attınız.

1715777206190.png

Düşükte de bu şekilde.

Bu attığınız yüksek sıcaklık mı ilk fotoğraflarda daha yüksek çıkmıştı.

Evet fakat M.2 SSD'ye taşıdım oyunu sanırım onun etkisi oldu şu an eskiye kıyasla daha iyi görünüyor ve yüksek sıcaklık olsa da 79 civarında derecesi.

Eki Görüntüle 2196105

Düşükte de bu şekilde.

Evet fakat M.2 SSD'ye taşıdım oyunu sanırım onun etkisi oldu şu an eskiye kıyasla daha iyi görünüyor ve yüksek sıcaklık olsa da 79 civarında derecesi.
M2'nin etkisi zaten olmuştur. benim anlamadığım işlemciniz turbo frekansa ulaşamamış her ikisinde de 4.30GHz e kadar çıkması lazım normalde ama sıcaklıkdan kaynaklıdır dye düşünüyorum

Yüksek hızda ve FPS de istediğiniz oyun olur vesaire M.2'de dursun. Windows'unuzda M.2 SSD miydi?

M.2'nin etkisi zaten olmuştur. Benim anlamadığım işlemciniz Turbo frekansa ulaşamamış her ikisinde de 4.30GHz'e kadar çıkması lazım normalde ama sıcaklıkdan kaynaklıdır dye düşünüyorum.

Yüksek hızda ve FPS de istediğiniz oyun olur vesaire M.2'de dursun. Windows'unuzda M.2 SSD miydi?

Hayır Windows'un kurulu olduğu düz SSD eski bir ürün 2018 de almıştım onun dışında 1TB HDD var. Bu M.2 SSD'yi yeni taktım. Format atıp sistemi ona taşımayı düşündüm ama uğraşmaya değer mi emin değilim :D

Hayır Windows'un kurulu olduğu düz SSD eski bir ürün 2018 de almıştım onun dışında 1TB HDD var. Bu M.2 SSD'yi yeni taktım. Format atıp sistemi ona taşımayı düşündüm ama uğraşmaya değer mi emin değilim :D
Sisteminiz M.2 SSD olması sizin avantajınıza olur. Çünkü M.2 ler daha hızlı veri akışı sunarlar. Aynı şekilde oyunlarınız içinde aynı şey geçerli. Performans artışı yaşarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı