FPS oyunları için Wireless vs kablolu

Uzun zamandır bakıyorum kararsızsın hâlâ takma kafaya al Logitech Pro X kablolu bak nasıl ses alıyorsun anakartın nedir?

O kadar para vermişken iyi olsun istedim. Tekrar alma durumum olmaz diye hocam. MSI MAG Mortar B650M Mortar Wi-Fi anakartım bu. O kulaklığın rahat olmadığını duydum maalesef, çok yorum var.

O kadar para vermişken iyi olsun istedim. Tekrar alma durumum olmaz diye hocam. MSI MAG Mortar B650M Mortar Wi-Fi anakartım bu. O kulaklığın rahat olmadığını duydum maalesef, çok yorum var.

Ses kasma açısından çok daha önemli bir şey istiyorsan ben ileride Sennheiser IE 200 alacağım hiç kullanmadım ama Sennheiser kalitesine güveniyom bayağı iyi kulaklık odyofil seviyesinde tavsiye ederim. Ses kasarken daha derinden veriyor sesleri anakartın benim eski olandan üst diye düşünüyorum Gigabyte B450M K vardı sesleri iyiydi seninki bence herhalükarda daha iyi benim eski olandan. Logitech Pro X kulaklığı o kadar da rahatsız etmiyor kulağı içine alınca bir nebzede olsa ağrı yapmasını zorlaştırıyor.

Logitech kullanacaksanız anakartınızın modelinin çok bir önemi yok. Kablolunun da kablosuzun da kendi ses kartı var ve onunla kullanıyorsunuz. Kablolu modeli dilerseniz direkt bağlama şansınız da var fakat bu sefer program içerisindeki ince ayarlar ve bluevoice mikrofon yazılımını kullanamıyorsunuz.
(Soldaki siyah arka planı olan kablolu ses kartıdır, sağdaki beyaz arka plan wireless modelinin usb alıcısıdır)
1712560351368.jpeg
1712560514017.jpeg

Fiyat performans olarak gayet başarılı ürün, benim kullandığım diğer kulaklıklarda uzun süre taktığımda baş tepe kısmında canım yanıyordu. Bunda 8 10 saat çıkarmadan kullandığımı ve kafamda kulaklık olduğunu unuttuğum anları hatırlıyorum. (Sırf bu yüzden kablolu kulaklık ile aniden kalkıp kabloyu yerinden çıkardığımı bilirim)
Tabi ki tavsiyem o kadar uzun kullanmayın, arada kulaklarınızı ve başınızı dinlendirin :)

Logitech G PRO X kablolu ve G PRO X Wireless kullanıyorum. Ben oyunlarda pek gecikme hissetmiyorum fakat ses kalitesinde ve şiddetinde çok rahat fark edilebilecek düşüş var. Kablosuzu aldıktan sonra gelen rahatlama hissini anlatamam. Fakat müzik dinlemek için kabloluya olan ihtiyacım yüzünden diğerini elimden çıkarmıyorum :)
Kulakta rahat mı hocam, ağrı yaptığı için çekiniyorum da?

Ses kasma açısından çok daha önemli bir şey istiyorsan ben ileride Sennheiser IE 200 alacağım hiç kullanmadım ama Sennheiser kalitesine güveniyom bayağı iyi kulaklık odyofil seviyesinde tavsiye ederim. Ses kasarken daha derinden veriyor sesleri anakartın benim eski olandan üst diye düşünüyorum Gigabyte B450M K vardı sesleri iyiydi seninki bence herhalükarda daha iyi benim eski olandan. Logitech Pro X kulaklığı o kadar da rahatsız etmiyor kulağı içine alınca bir nebzede olsa ağrı yapmasını zorlaştırıyor.

Bu kulaklık çok güzel ama keşke kablosu olmasa, direkt kablosuz değil sanırım normal Bluetooth gibi ya da ben anlamadım? Bir de satıcı olarak sadece kendi sitesi var galiba? G PRO X denemem lazım öyle alırım da deneme şansım yok maalesef.

Logitech kullanacaksanız anakartınızın modelinin çok bir önemi yok. Kablolunun da kablosuzun da kendi ses kartı var ve onunla kullanıyorsunuz. Kablolu modeli dilerseniz direkt bağlama şansınız da var fakat bu sefer program içerisindeki ince ayarlar ve bluevoice mikrofon yazılımını kullanamıyorsunuz.
(Soldaki siyah arka planı olan kablolu ses kartıdır, sağdaki beyaz arka plan Wireless modelinin USB alıcısıdır)
Eki Görüntüle 2162464Eki Görüntüle 2162466

Fiyat performans olarak gayet başarılı ürün, benim kullandığım diğer kulaklıklarda uzun süre taktığımda baş tepe kısmında canım yanıyordu. Bunda 8 10 saat çıkarmadan kullandığımı ve kafamda kulaklık olduğunu unuttuğum anları hatırlıyorum. (sırf bu yüzden kablolu kulaklık ile aniden kalkıp kabloyu yerinden çıkardığımı bilirim)
Tabii ki tavsiyem o kadar uzun kullanmayın, arada kulaklarınızı ve başınızı dinlendirin :)

Siz çok rahat demişsiniz, bazıları da değil demiş. Amazon'da satıcı bulsam direkt alır, beğenmesem iade ederdim. 7K civarı fiyatı var bu ürünün.

Bu kulaklık çok güzel ama keşke kablosu olmasa, direkt kablosuz değil sanırım normal Bluetooth gibi ya da ben anlamadım? Bir de satıcı olarak sadece kendi sitesi var galiba? G PRO X denemem lazım öyle alırım da deneme şansım yok maalesef.

Siz çok rahat demişsiniz, bazıları da değil demiş. Amazon'da satıcı bulsam direkt alır, beğenmesem iade ederdim. 7K civarı fiyatı var bu ürünün.

Kulak içi hem oyun hem de dışarıda kullanılabilecek ürün var mı peki? 7 8K bandında? Rahat, şık. Kaç gün oldu alamadım ama tekrar alma şansım olmayacak maalesef o yüzden...

Son düzenleme:

Kulak içi hem oyun hem de dışarıda kullanılabilecek ürün var mı peki? 7 8K bandında? Rahat, şık. Kaç gün oldu alamadım ama tekrar alma şansım olmayacak maalesef o yüzden...

Rahatlığı konusunda birisine önermiştim ama kullanmadım dediğim gibi rahat diyordu kendisi ne de olsa Sennheiser kalitesi :) dışardada kullanılır zaten müzik için üretilmiş asıl ama oyunlarda da bayağı iş görür. Onun haricinde kablolu kullanman lazım her türlü, kablosuz alırsan ses kalitesinden ödün vermiş olursun. Logitech Pro X az bir şeyde olsa ağrı yapıyor ben kulağımı içine alacak şekilde kullanıyorum uzun süre sonra biraz ağrırsa ağrıyor ama bunun için bir yöntemde ara sıra kulaklığı kafadan çıkarıp kulağı rahatlattıktan birkaç saniye sonra tekrar takmak iyi oluyor öyle :)

Bazı arkadaşlar birşey bilmiyor kusura bakmayın ama siz hayatınızda 20-60 MS'i farketmenizin imkanı yok , gerçekten komik, .Attım mesela X kulaklığın kablolu ve kablosuz modelinden tek farkı mikrofon kalitesi ve ses olabilir, seste her zaman değil modelden modele değişir .Onun disinda hiç bir fark yok.
@Yerli padawan max bütçeni söyle yardım edeyim kulaklık bulmana.

Bazı arkadaşlar bir şey bilmiyor kusura bakmayın ama siz hayatınızda 20-60 Ms'i fark etmenizin imkanı yok, gerçekten komik. Attım mesela X kulaklığın kablolu ve kablosuz modelinden tek farkı mikrofon kalitesi ve ses olabilir, seste her zaman değil modelden modele değişir. Onun disinda hiçbir fark yok.
@Yerli padawan Max bütçeni söyle yardım edeyim kulaklık bulmana.

5 6K bütçe ayırmayı düşünüyorum. 4K vermişken tekrar uğraşmak istemiyorum. Zaten bu kadar süre kararsız kalmamın nedeni konforu çok iyi ve çok iyi ses veren kulaklık bulamamak. Razer Kraken TE kullanıyorum halihazırda hocam. Logitech hakkında olumsuz yorumda çok duydum, Cloud III gerisinde yazanlar da olmuş (ses performansı açısından). İnsan ince eleyip sık dokuyor, sonuçta az para değil.

Rahatlığı konusunda birisine önermiştim ama kullanmadım dediğim gibi rahat diyordu kendisi ne de olsa Sennheiser kalitesi :) dışardada kullanılır zaten müzik için üretilmiş asıl ama oyunlarda da bayağı iş görür. Onun haricinde kablolu kullanman lazım her türlü, kablosuz alırsan ses kalitesinden ödün vermiş olursun. Logitech Pro X az bir şeyde olsa ağrı yapıyor ben kulağımı içine alacak şekilde kullanıyorum uzun süre sonra biraz ağrırsa ağrıyor ama bunun için bir yöntemde ara sıra kulaklığı kafadan çıkarıp kulağı rahatlattıktan birkaç saniye sonra tekrar takmak iyi oluyor öyle :)
Alternatif daha rahatı yok mu bu kulaklığın hocam, daha üst bütçede kablolu?

5 6K bütçe ayırmayı düşünüyorum. 4K vermişken tekrar uğraşmak istemiyorum. Zaten bu kadar süre kararsız kalmamın nedeni konforu çok iyi ve çok iyi ses veren kulaklık bulamamak. Razer Kraken TE kullanıyorum halihazırda hocam. Logitech hakkında olumsuz yorumda çok duydum, Cloud III gerisinde yazanlar da olmuş (ses performansı açısından). İnsan ince eleyip sık dokuyor, sonuçta az para değil.

Alternatif daha rahatı yok mu bu kulaklığın hocam, daha üst bütçede kablolu?

Cloud3 gerisindemi demişler her kulaklık bir değil mesela kablosuz olanlarına bakmadım ama Logitech 635 ve bazı kulaklıkları olsun istenilen sesi vermeyebilir ama benim şu an kullandığım Pro X'te böyle bir şey demeleri mümkün değil çünkü sesleri bayağı temiz bilmeden yorum yapıyorlar.

Eğer Bluetooth yerine Wireless kablosuz kulaklık alırsan gecikmesi neredeyse olmuyor. Ama kablosuzların da kabloluya göre ses ve mikrofon kalitesi aynı fiyat bandında daha düşük oluyor haberin olsun. Corsair HS80 kendi fiyat bandında en iyi model şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı