Fraps ile yüksek performans?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ilker Düzdaş

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle okullar bitince toplama bir bilgisayar yapacağım.

- Farklı farklı oyunlarda fraps ta gameplay çekiceğim ve youtube da gamer olacağım.

- Stream yapacağım.

- Bu işleri yapacağım ve fraps ta fps düşüklüğü olmayacak bu nasıl mümkün olabilir önerilerinizi bekliyorum. SSD kullan diyenler olabilir, neden bunu önerdiklerinide yazarlarsa daha çok bilgi sahibi olurum şimdiden teşekkürler. Bütçem 2300 TL.

Olayın Fraps kısmına cevap vereyim.
Kötü sistemlerde FPS'yi çok düşürür, iyi sistemlerde düşürmez diye bir kaide yok.

Bu programı açtığın ve video aldığın sürede belli bir miktar performans kaybı yaşayacaksın.

Tabi bu sistemdeki ekran kartı ile bir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.
mevsres'in hazırladığı bütçeye göre sistemler konusundan alıntıdır.
0JVnJSM.png

Video çekme programı ararsan, Action! programını öneririm. Şu ana kadar pek çok video çektim, sadece Metro Last Light da 10 FPS düşüş yaşadım. Diğerlerinde hiçbir sorun yaşamadım.

Fraps'ta üst seviye oyunları oynamak aynı zamanda kaydetmek ve kasmadan oynamak istiyorsan güçlü bir ekran kartına ve biraz güçlü bir işlemciye ihtiyacın var.

mevsres işte benim aradığım da bu. Nasıl bir ekran kartı ve işlemciye sahip olmam gerektiği. 2300tl bütçem var. Çok yüksek oyunları çekmem galiba Metro gibi oyunları çekmem ama , bu bütçe ile kullandığım alanda başarılı olan bir toplama tercih etmek istiyorum.

Zaten üstte bilgisayar kurdunun önerdiği sistem yeterli, oldukça güçlü bir kart ve oldukça güçlü bir işlemci var herşeyi yapabilirsin o sistem ile.

Olayın Fraps kısmına cevap vereyim.
Kötü sistemlerde FPS'yi çok düşürür, iyi sistemlerde düşürmez diye bir kaide yok.

Bu programı açtığın ve video aldığın sürede belli bir miktar performans kaybı yaşayacaksın.

Tabi bu sistemdeki ekran kartı ile bir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.
mevsres'in hazırladığı bütçeye göre sistemler konusundan alıntıdır.
0JVnJSM.png
7970 e karadar gelmişiz gtx 680 koy tam olsun :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı