FreeDOS bilgisayara format atılırsa Windows 11 lisansı gider mi?

XBaroas

Decapat
Daha fazla  
Selam, FreeDOS bir bilgisayarım var ve bu bilgisayarımda çıkan yazılımsal mavi ekranı çözmek için PC'e format atmak istiyorum. Formatı attım attıktan sonra Windows 11 lisansım gider mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
USB üzerinden kurulum yaparsan silinir. Fakat mevcut lisans anahtarını not edip kurulumda girersen bir sorun oluşturmaz.

Ama anlamadığım bir şey, FreeDOS olan bilgisayarının nasıl Windows 11 lisans anahtarı var 😃 kasanın üstünde falan mı yazıyor anahtar.

Eğer OEM'se sıkıntı olmaz. MAK veya RETAIL ise MS hesabınızla oturum açmışsanız sorun yaşamazsınız. MS hesabınızla giriş yaptığınızda tekrar etkinleşir.

USB üzerinden kurulum yaparsan silinir. Fakat mevcut lisans anahtarını not edip kurulumda girersen bir sorun oluşturmaz.

Ama anlamadığım bir şey, FreeDOS olan bilgisayarının nasıl Windows 11 lisans anahtarı var 😃 kasanın üstünde falan mı yazıyor anahtar.

Windows üzerinden USB'siz format atmayı düşünüyorum.

Eğer OEM'SE sıkıntı olmaz. MAK veya Retail ise ms hesabınızla oturum açmışsanız sorun yaşamazsınız. Ms hesabınızla giriş yaptığınızda tekrar etkinleşir.

Microsoft Store oturumu açık.

Windows üzerinden USB'siz format atmayı düşünüyorum.

Emin değilim fakat USB'ye yazdırıp kurulumu setup.exe üzerinden yaparsan silinmeden kurabilirsin diye "tahmin ediyorum." fakat bu durumu düşünmenize gerek yok, lisans anahtarını bir köşeye not edip temiz kurulum yapmanız bence daha sağlıklı olur.

Her ihtimale karşı lisans anahtarınızı not etmenizi tavsiye ediyorum.

Emin değilim fakat USB'ye yazdırıp kurulumu setup.exe üzerinden yaparsan silinmeden kurabilirsin diye "tahmin ediyorum." fakat bu durumu düşünmenize gerek yok, lisans anahtarını bir köşeye not edip temiz kurulum yapmanız bence daha sağlıklı olur.

Her ihtimale karşı lisans anahtarınızı not etmenizi tavsiye ediyorum.

Ben etkinleştirme ayarlarına girdiğimde kodu göremiyorum ama.

Eğer OEM'SE sıkıntı olmaz. MAK veya Retail ise ms hesabınızla oturum açmışsanız sorun yaşamazsınız. Ms hesabınızla giriş yaptığınızda tekrar etkinleşir.

Volume KMS bir şeyler yazıyor.

Şunu dener misiniz? Bir de kodu nasıl göremiyorsunuz ne hata veriyor acaba?
Onun harici şunu yapması daha doğru :)

CMD açıp şunu yapıştırın. Ürün anahtarına ait detaylar önünüze gelecektir.
Kod:
cscript //nologo %SystemRoot%\system32\slmgr.vbs /dli

veya

Kod:
cscript //nologo %SystemRoot%\system32\slmgr.vbs /dlv

Geri
Yukarı