Frisby 9235G PSU Nasıldır?

Yaklaşık 1 hafta oldu kasayı alalı. Malzeme kalitesi çok iyi sayılmaz. Daha önce Dark marka ve corsair kasa kullandım. Frisby'e göre daha sağlamdı. Ağır bir insan değilim. Kısa süreliğine oturacak yer bulamayıp kasanın üzerine çok oturduğum oldu. Dark ve Corsair marka kasada hiçbir sorun sıkıntı yaşamadım fakat Frisby'de ilk seferinde kasa çöktü. Yamuldu yani. PSU konusunda bir sorunum yok. Sistemim aşağıda mevcut. Çok yüksek bir sistem olmadığı için yeterli gördüm. Tabi yüksek bütçeli sisteme almak çok saçma olur. 429 TL'den başlıyor. 650TL - 700 TL'ye daha kaliteli marka PSU'lu kasalar da mevcut. Tasarım ve PSU olarak daha hoş duruyorlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yüklediğim video'dan bakabilirsin. Ben Aigo DR12 model fanları taktım sisteme.

9235'in malzemesi iyi değil. Yan taraftaki plastik şeffaf kısım da inanılmaz kolay çiziliyor.
Fanlar güzel olmuş. Orijinali ise şu şekilde.

IMG_20190404_225356.jpg

Kasa çok iyi gözüküyor yav :D

PSU ne olur bilemem tabi ama kasanın malzemesi de güzel. Ve led kontrol konusunda aşmış. Kapatıp açmadan, rgb modlara, tek renk olmaya, ışık seviyesini yükselip alçaltmaya, 100'lerce animasyona, animasyonların hızını belirlemeye kadar sınırsız opsiyon var. Estetik ne kadar gerklidir tartışılır ama bence güzel bir şey. Bu da ayrı bir mutluluk veriyor.

Ben genelde şu şekilde kullanıyorum. 😁
IMG_20190411_195703.jpg

Son düzenleme:
Ben evde ve ofiste Frisby kullanıyorum.

Ofiste Frisby FC-9235G 600W kasaya.
-Gigabyte A320 S2H anakart.
-AMD Ryzen 3 2200G.
-Gigabyte GTX 1050.
-Ballistix sport LT 3000 MHz 8 GB RAM.
-Crucial 240 GB SSD.

Evdeki bilgisayarda 92374.
Frisby GC-9250G gamemax raptor 650W RGB kasaya.
-Gigabyte B450M S2H.
-AMD Ryzen 5 2600.
-Gigabyte Aorus RX580.
-Corsair 8x2 GB 3000 MHz RAM.
-Adata 480 GB SSD.

Kurulu şekilde kullanıyorum. Şimdilik bir sorun görmüyorum. Gayet güzel kullanıyorum.

Hele gamemax raptor kasaya hayranım. Baktıkça bakasım geliyor. Çok güzel, çok kaliteli ve çok ferah bir kasa. Ama bayağı büyük ve ön ve yan temperli can olduğundan ağır.Eki Görüntüle 384928

Bendede var güzel sorun yaşamadım.

Aynı kasa ve içinde gelen 650Watt güç kaynağını kullanıyordum. Kasa genel olarak hoş kasa ancak içinde gelen güç kaynağı 1 hafta içinde çöp oldu ve sisteme elektrik veremez oldu. Elektrik dalgalanmasından bozulmuştur derseniz 2kVA Sinüs UPS kullanıyorum. Kasa güzel ancak güç kaynağından birşey beklemeyin.

Bende aynı kasayı kullanıyorum kasanın önündeki LED'ler zamanla zayıfladı nedense ve de kasa çok sesli çalışıyor almayın bu kasayı hava sürkülasyon desen berbat almayın o paraya kesinlikle değmez çöp bir kasa.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı