FSP 550W 80+ PSU 215W güç tüketen ekran kartını besler mi?

adnan.drake

Zeptopat
Daha fazla  
https://www.hepsiburada.com/asus-ge...ntent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.56

https://www.gaming.gen.tr/urun/3543...irebir-degisim-garantili/?ref=akakce&v=1.40.1

İşlemci 5600 normalde üsteki modellerden birini alacaktım 200W tüketiyorlar PSU ucu ucuna yetiyor besleme için.
https://www.hepsiburada.com/msi-vga...x12-pcie-4-0-x16-3xdp-1xhdmi-p-hbcv00004xhtjj

Her türlü 6 ay taksitle alacağım için Galax'ta vade oluyor kasa Max 320mm ekran kartı uzunluğu destekliyor. ASUS'ta yüksek coil whine var şu an bayağı arada kaldım. 215W besliyorsa sipariş vereceğim arkadaşlarım besler dedi emin olmak istiyorum.

PSU FSP 550W 80+

Hocam PSU sınırda kalmış biraz. Yükseltme imkanınız varmı. PSU ları sınırda kullanmak hiç tavsiye ettiğim şeylerden değil hemde verim de düşüyor.

Hesaplama yaptım kabataslak ortalama sisteminiz 400-450W kullanacak maksimum. Yani besleme noktasını daha iyi söylemem için PSU markanızın tam halini yazabilirmisiniz o zaman belki içinizi rahatlatabilirim

Uğraşmak istemiyorum yoksa 4070 Super alırdım.
Tabi sizde haklısınız. Kimse uğraşmak istemez.

Uğraşmak istemiyorum yoksa 4070 Super alırdım.
Ekran kartları hususunda çok bilgim yok ama Galax markasıda kendini az çok ispatlamıştır. Ama kullanan varsa daha iyi bilgi verir
Asus çok iyi markadır ama coil whine meselesini bir kişiye göre netleştirmek yerine diğer kullananlara da teyit ettirmek lazım.
MSI markası da marka olarak iyidir ama ekran kartlarında çok iyi değiller diye biliyorum.

Hesaplama yaptım kabataslak ortalama sisteminiz 400-450W kullanacak maksimum. Yani besleme noktasını daha iyi söylemem için PSU markanızın tam halini yazabilir misiniz o zaman belki içinizi rahatlatabilirim.

Tabii sizde haklısınız. Kimse uğraşmak istemez.

Ekran kartları hususunda çok bilgim yok ama Galax markasıda kendini az çok ispatlamıştır. Ama kullanan varsa daha iyi bilgi verir.
ASUS çok iyi markadır ama coil whine meselesini bir kişiye göre netleştirmek yerine diğer kullananlara da teyit ettirmek lazım.
MSI markası da marka olarak iyidir ama ekran kartlarında çok iyi değiller diye biliyorum.

FSP 550-51AAC PSU'da ismi böyle yazılı.

FSP 550-51AAC PSU'da ismi böyle yazılı.
Tamamdır en azından direk olarak 550 watt verebilecek kapasitede PSU nuz var. Alacağınız ekran kartını besler kafanız rahat olsun.

Ekran kartları hususunda kullanıcı yorumlarına ve forumda varsa kullananlar onlardan tavsiye alırsanız daha verimli olur.
Hatta şöyle yapın. Haddime değil ama konuyu kapatıp 4070 ekran kartı tavsiye şeklinde konu açarsanız daha çok kişi yardımcı olucaktır acizane bu şekilde düşünüyorum.

çok teşekkür ederim bide ekran kartı yeni nesil güç besleme girişine sahip onada sıkıntı olmaz doğrumu
Hımm bunu atlamışım. Hemen bir bakayım.

çok teşekkür ederim bide ekran kartı yeni nesil güç besleme girişine sahip onada sıkıntı olmaz doğrumu
Şöyle ki Asus ve Galax ekran kartı Tek 8 pin istiyor. MSI yeni nesil pin istiyor o yüzden o olmaz. Ama Galax ve Asus size uyar.

2 tane 8 pin girişi var biri şu an ekran kartına bağlı biri boşta dönüştürcüye takarsak sıkıntı olur mu?

Dosya Ekleri

• 436753731_454996417218393_1728190091295369212_n.jpg
    436753731_454996417218393_1728190091295369212_n.jpg
    32,2 KB · Görüntüleme: 4
Gerek yok ki kalsın öyle. Onunla bir işiniz yok.

Alacağınız ekran kartı için bir tane 8 pin yeter.

Diğerini çirkin bir görüntü oluşturmaması için saklayabildiğiniz kadar saklayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı