FSP 550W 80+ PSU 215W güç tüketen ekran kartını besler mi?

Dediğim gibi sistemi besler zaten sistemi minimum 350 çekecek maksimum da 450 çeker en fazla bu PSU da ucundan kurtarır beslemeyi.

Alırsın demedim zaten en azından üzerinde yazan kapasitenin tamamının 12 v çıkışında yazarsa daha iyi olur. Şöyle örneklendireyim. 550W PSU 12 v çıkıştan 400W gösterirse bu PSU sisteme en maksimum bilemedin 350W temiz verir.
Ama 1000W PSU 12v çıkıştan 1000W yazsa bu da sana verebileceği minimum 900W demekdir. Yani yanlış bilmiyorsam bu şekilde. Yanlışım varsa düzeltirseniz memnun olurum.

İlk başta direk demişim belki tabir yanlış olmuş olabilir. Yazması şu yönden iyi o civarlara yaklaşır yoksa kayıp tabii ki de olaçaktır. Bunun içinde güç vereceği kendi bileşenleri de var. Hepsi belli miktar isteyince verimlilik de düşüyor haliyle. @Michaelscofield

Dönüştürücü alma ihtiyacı neden oldu ki şu anda sizde.

MSI modeli kutu içerisinden dönüştürücü çıkıyor 8+8 PIN'i bağlayıp tek çıkıştan ekran kartına güç bağlarım diye düşünüyorum ekran kartı yüksek yük çekmediği için yakmaz bence.

MSI modeli kutu içerisinden dönüştürücü çıkıyor 8+8 PIN'i bağlayıp tek çıkıştan ekran kartına güç bağlarım diye düşünüyorum ekran kartı yüksek yük çekmediği için yakmaz bence.
İçinden çıkıyorsa problem yok kullanılabilir diye düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar varsa daha iyi bilirler. Benim istemediğim nokta dışardan dönüştürücü almayın hiç birinin pek güveni yok ve sağlamı da yoktur. Varsa ben bilmiyorumdur.

Ama hocam PSU nuzun limitlerine çok yaklaşmayın. Hala biraz uzaksınız ama 4080 ve 4090 a doğru giderseniz PSU'nuzu direk yakabilirsiniz.

Ama hocam PSU nuzun limitlerine çok yaklaşmayın. Hala biraz uzaksınız ama 4080 ve 4090 a doğru giderseniz PSU'nuzu direk yakabilirsiniz.
Alacağınız 4070 şuanlık kurtarıyor gözüküyor.

Geri
Yukarı