Elektronik FSP Hyper 80+ Pro 650W 80+ 1.660,68TL!

Yer
İstanbul
Merhaba. Güzel bir PSU indirimi ile karşınızdayım. Bu fiyata daha iyisi var mı? Sanmam. İtopya bayram indirimleri ile sayılı birkaç ürün güzel indirime girmiş. Bu da onlardan biri. PSU arayan arkadaşlar kuşkusuz alabilir. Güzel bir model. FSP gibi bir markayı zaten anlatmama gerek yok.

Alan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun. Kutusuz gönderim sağlanıyor. 50 TL kargo ücreti mevcut.

1712416235805.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu da çok iyi bir PSU kendimde kullanıyorum fakat bunun temizliğine çok dikkat edilmeli aksi takdirde hiçbir şekilde çalışmaz artık. Biraz daha maddi gücünüz varsa Gold sertifikalı tam modüler alın.

Son düzenleme:
Tier C, speculative PSU. Fiyat olarak iyi ama güvenilir mi bilemedim.
En düşük alınabilecek psu'lardan ama en azından df + dc-dc. Bu fiyata alınabilir. O tier list update olmayalı 1 yıl oldu bu arada.

düşük yük altında da sorun çıkartma ihtimali var mı? fsp çok da dandik ürün yapmaz gibi düşünmek istiyor insan.
Budget sistemler için kullanabilirsin, biraz daha çıkıp msi a-bn alman mümkünse onada bakabilirsin bir tık daha iyi.

En düşük alınabilecek psu'lardan ama en azından df + dc-dc. Bu fiyata alınabilir. O tier list update olmayalı 1 yıl oldu bu arada.

Budget sistemler için kullanabilirsin, biraz daha çıkıp msi a-bn alman mümkünse onada bakabilirsin bir tık daha iyi.
Şu an başka bir alternatifimiz var mı eski tier list kullanmak haricinde?

Burada şöyle bir konu buldum bu arada: FSP Hyper 80+ Pro 650W Nasıldır?

Konudaki mesaj:
Pek kapsamlı incelemeye sahip değil ancak bulduğum kadarıyla pek iyi bir güç kaynağı olmasa gerek. Ki zaten incelemesi olmayan güç kaynaklarına yanaşmamak gerek.
  • UVP (Under Voltage Protection) koruması yok.
  • OTP (Over Temperature Protection) koruması yok.
  • Kapasitörler Çin malı. Tayvan veya Japon olması gerekir.
  • Bulk cap CapXon, iyi bir marka ancak kapasitesi düşük (330 uF 420V), Hold-Up Time kısa olabilir.
  • Fanı en giriş seviye rulman tipi olan "sleeve" rulmanını kullanıyor. Bu rulmanların ömrü kısadır ve ömrü dolunca ses çıkarmaya başlar.
  • Fan profili agresif, %50 yük üzerinde duyulmaya başlıyor. %80 ve üzeri yükte gürültülü çalışıyor.
  • Son olarak 80+ White olması da bir eksi sayılabilir. Her ne kadar 80+ sertifikası kaliteye etki etmese bile Bronze, Silver, Gold güç kaynaklarının uçuştuğu yerlerde neden white alalım ki :)

Şu an başka bir alternatifimiz var mı eski tier list kullanmak haricinde?

Burada şöyle bir konu buldum bu arada: FSP Hyper 80+ Pro 650W Nasıldır?

Konudaki mesaj:
Kendi araştırmanı yapmak en mantıklısı. Eğer tier list tarzı bir şey istiyorsan cultists sitesinde spreadsheet var o daha yeni tier liste göre (outdated yinede ve benim mantıklı bulmadığım sıralamalar var)

Kendin araştırmak istersen en basitinden aris incelemelerine bakabilirsin (hwbusters kendi sitesi, tpu/tomshardware gibi yerlerdede bazı incelemeleri var.) Cybenetics raporu varsa bakmak istediğin psu'nun ona bakabilirsin (cybenetics ceo'su aris yine) Psu konusunda en güçlü kaynak aris şu anda metolojisinde bazı saçma olaylar olsada. Psu test etmek için gereken ekipmanlar çok pahalı ve herkesin sahip olduğu şeyler değil ama aris dışında başka düzgün test yapan kişilerde var f14lab gibi. Onun dışında güç kaynakları hakkında biraz bilgi edinirsen iç yapılarına bakarak az biraz tahmin yürütebilirsin.

Güç kaynakları hakkında daha çok şey öğrenmek istersen şu makale güzel giriş yapmak için:

7-8 ay civarı falan hazır sistemle geldiği için bunun 700W modelini RX 6800 ile kullandım. Genel olarak bir sıkıntı yaşamadım. Yük altında fan sesi duyulmuyordu, yükseldiği yerlerde bile zaten kasa fanları genel olarak sesi bastırıyordu. Yaşadığım tek sinir bozucu diyebileceğim olay PSU'nun kendisinde ve anakartta coil Whine'a sebep olmasıydı. Tabii bu şans işi olduğu için sizde çıkacak diye bir durum yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı