FSR 3.0 ne zaman geliyor?

Hacı80

Picopat
FSR 3.0 ne zaman gelecek? İnternette kimi site RX 7700XT ve 7800XT ile beraber geleceğini kimi site ise bu yıl gelmeyeceğini belirtiyor. Sizce ne zaman gelir? Bir de bende RX 6000 serisi var sizce RX 6000 serisi ekran kartlara gelir mi?

NVIDIA DLSS 3'ü önceki nesillerde yazılımsal çalıştırabiliyoruz ama çamur gibi görünüyor demiş bir tanıtımında. Büyük ihtimalle güzel bir deneyim sunamayacağı için gelmeyecek.

Çamur gibi bir görüntüden ziyade FG'nin anlamı kalmıyor. Alakasız olacak ama GTX serisinde RT kullanmak gibi düşün 5 FPS aldıktan sonra kim takar ışını.

FG için de böyle bir durum var, kart kare yaratamayacaksa, üzerine kare yaratmaya çalışırken kendi özelleştirilmemiş donanımını sömürürken performansını daha da aşağı çekecekse ilaç yerine zehir oluyor.

Çıkış tarihi belli değil. İyi çıkacak mı o da belli değil.

FSR 3'den beklentim performans arttırmasının yanında (kalite modunda) görüntüyü de iyileştirmesi.

Çıkış tarihi belli değil. İyi çıkacak mı o da belli değil.

İyi çıkacak ve DLSS 3.0 ile kafadan rekabet edebilecek olsaydı sanıyorum AMD Starfield'da DLSS, XesS engelleme gibi ucuz işlere kalkışmazdı.

Hem RX 7700 ile 7800'ü kime satacaksın o durumda RX 6000 desteklerse, VRAM desen aynı kas gücü farkı desen RX 6600 ve 7600 ilişkisi kadar.

İyi çıkacak ve DLSS 3.0 ile kafadan rekabet edebilecek olsaydı sanıyorum AMD Starfield'da DLSS, XesS engelleme gibi ucuz işlere kalkışmazdı.
1692729476368.png

Gerçekten böyle bir hamle yapmaları üzücü. Muhtemelen FSR'ı ekstra donanımsız geliştirmeye çalışırken işi batırıyorlar.

FSR 1.0'ı ilk olarak Enlisted'da denemiştim ve Ultra Quality'de bile berbattı.
Overwatch 2'de FSR 2.2'yi deneme fırsatım oldu, çok iyi gelişme kat etmiş.
FSR 3.0'da tekrar iyi bir sıçrama yapabileceklerine dair pek umudum kalmadı.

Son düzenleme:
Hem AMD hem NVIDIA kullanıcısı olarak AMD çok yanlış yapıyor bütün eksiler AMD tarafında driver desen geç geliyor ayda 1 güncelleme geliyor oda bir şey değil bir teknoloji çıkarıyor gelene kadar NVIDIA arşa çıkıyor bu şekilde olmaz yani bu AMD'nin ucuz olması bu yüzden hem yenilik yok hem diyor biz sizden 2-3 bin az alalım ama sabredin bizi diyorlar

Starfield’ın DLSS ile çıkmasını engellediklerine göre bence oyunun yayınlanması ile çıkış yapabilir. Gamescom 23-27 Ağustos, hem 7800 için bir duyuru hem FSR3’ü destekleyen ilk oyunun Starfield olacağını söyleyebilirler. Starfield’da DLSS engellediyse bile Nvidia kullanıcılarını da mağdur etmeyip bence antipati toplamamak adına en azından FSR2(3) ekleyeceklerdir.

Hem AMD hem NVIDIA kullanıcısı olarak AMD çok yanlış yapıyor bütün eksiler AMD tarafında driver desen geç geliyor ayda 1 güncelleme geliyor oda bir şey değil bir teknoloji çıkarıyor gelene kadar NVIDIA arşa çıkıyor bu şekilde olmaz yani bu AMD'nin ucuz olması bu yüzden hem yenilik yok hem diyor biz sizden 2-3 bin az alalım ama sabredin bizi diyorlar
Nvidia güncelleme getirsede genelde hayatında hiçbir şey değişmiyor. Öyle olmasındansa 1 ay sağlam driver kalsın daha iyi.

Starfield'ın DLSS ile çıkmasını engellediklerine göre bence oyunun yayınlanması ile çıkış yapabilir. Gamescom 23-27 Ağustos, hem 7800 için bir duyuru hem FSR3'ü destekleyen ilk oyunun Starfield olacağını söyleyebilirler. Starfield'da DLSS engellediyse bile NVIDIA kullanıcılarını da mağdur etmeyip bence antipati toplamamak adına en azından FSR2(3) ekleyeceklerdir.

İlk oyun olamaz ama çıkacak ilk oyun olabilir halihazırda FSR 3.0 desteği getirdikleri oyunlar vardır şu an arka planda

AMD böyle giderse büyük ihtimal batışa doğru geçecek. Satışı yok olsa da VRAM'den. Tamam VRAM hayati diyoruz da bir teknoloji getir. Sen gidip 7900XT, XTX veriyorsun kas gücünü, hiç yapmadığı al çekirdeklerini koyuyorsun şu teknoloji işini halletmiyorsun. Yaptığın ayıp AMD

Geri
Yukarı