Full-Stack Developer olmak

Fullstack developer ne bilmiyorsunuz ama yine de artık şirketler tarafından istenmemeleri ilginizi çekti? Kazara fullstack olurum da iş bulamam falan diye mi öğrenmek istediniz bunun doğruluğunu.

İlerde şirkete "size ne lazımdı" diye sorarsınız, "backend lazım" derlerse "ben backend geliştiriciyim", "frontend lazım" derlerse "frontendciyim" dersiniz, madem fullstack istemiyormuş şirketler 😃

Bu arada şaka bir yana, bizim firma genellikle fullstack dev. tercih ederken son zamanda backend-frontend ekiplerini ayırmaya karar verdi yeni bir projede yani backend dev, frontend dev diye ayrı ayrı ilan açtı, sebebi de fullstack dev diye geçinenlerin büyük bölümünün ne backend ne frontend performansının tatmin edici olmaması, biraz ondan biraz bundan bilince fullstackim diye geçinmesi. İki tarafı da adı soyadı gibi bilen insanlara fullstack denir diyen yukarıdaki bir arkadaşın dediği pratikte geçerli değil yani.

Son düzenleme:

Arkadas web site atmış orayı inceledim güzel bir içerik ama Ruby GO bu alanda kullanılan teknolojiler değil eski diller ekstra olarak kotilin ağırlıklı olarak Android uygulama yazmak için kullanıyorlar.

Arkadas web site atmış orayı inceledim güzel bir içerik ama Ruby GO bu alanda kullanılan teknolojiler değil eski diller ekstra olarak kotilin ağırlıklı olarak Android uygulama yazmak için kullanıyorlar.

GO mu backend alanında kullanılmıyor ya da eski bir dil?

2. bu kadar savunmaya geçtiğine göre sen kullanıyorsun GitHub varsa ne yazdıgını merak ettım.

Bence çok da savunmadim o kadar da dil savunan biri değilim bence sonuçta X ile yapılanı y ile de yapabiliriz😅.ben şu an JavaScript(Node.js, Express, MongoDB) alanlarında kendimi gelistiriyorum. Aslinda kariyer planimda GO da yer alabilir ileriki zamanlarımda.

Bence çok da savunmadim o kadar da dil savunan biri değilim bence sonuçta X ile yapılanı y ile de yapabiliriz😅.ben şu an JavaScript(Node.js, Express, MongoDB) alanlarında kendimi gelistiriyorum. Aslinda kariyer planimda GO da yer alabilir ileriki zamanlarımda.

Öyle yazınca farklı çıktı bu arada ilgilendiğin alan güzel sektörde ekmeğini çok yersin.

Geri
Yukarı