Futbolcu olmak istiyorum

Merküt

Hectopat
Daha fazla  
Profesyonel futbolcu olmak istiyorum. Önümde çok uzun bir yol var. Bunu biliyorum ve her şeye hazırım. Galatasaray'a gitmek için ne yapmam gerekiyor? Lisans çıkarma falan, olimpik futbol bir şey diyordu arkadaşım. 3500₺ de maaş bağlıyormuş. Biraz bilgi verir misiniz?

Profesyonel futbolcu olmak istiyorum. Önümde çok uzun bir yol var. Bunu biliyorum ve her şeye hazırım. Galatasaray'a gitmek için ne yapmam gerekiyor? Lisans çıkarma falan, olimpik futbol bir şey diyordu arkadaşım. 3500₺ de maaş bağlıyormuş. Biraz bilgi verir misiniz?

Bulunduğun yerde Galatasaray futbol okulu var mı? Yoksa altınordu gibi bir futbol okulu varsa bence gidebilirsin, orada lisansın çıkartılır zor değil zaten çoğu genç futbolcuyu altınordu keşfediyor. Süper Lig'deki büyük takımlar genç futbolcuları altınordudan alıyor çoğunu.
Dediğim gibi altınordu futbol okulu gibi bir yere gidersen ve orada güzel performans çıkarıp keşfedilebilirsen arkadaşın gibi maaş alabilirsin bu işleri pek bilmiyorum anlatımımda çok iyi değil o yüzden özür dilerim :( .

Herşeyden evvel bulunduğunuz bölgedeki amatör kulüplerin altyapılarına girmeye çalışın. Seçmeler olabilir, onlara katılın. Öyle direkt Galatasaray altyapısına gideyim amacınız olmasın, zaten zor. Hatta gitmek dezavantaj. Türkiyede Büyük takım altyapısından çıkıp yükselmek çok zor. Amatör kulüplerde kendinizi geliştirin. İyi bir futbolcuysanız, torpil morpil hikaye, illa ki biri görür bulur sizi.

Yeni konular

Geri
Yukarı