FX 4100 4.4 GHz yaparken voltaj vermek gerekir mi?

ankebut123

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar FX 4100 işlemcimi nasıl hızlandıracağımı sormuştum 2 hafta önce. Öğrendim 4.2 Ghz'de sorunsuz kullanıyorum. 4.4 Ghz yapmayı denedim ama şifre girme ekranı gelmedi 4.3 Ghz yaptım bu sefer Windows açıldı ama Prime95'i başlatırken yine bilgisayar resetlendi. Acaba işlemcim en fazla 4.2 Ghz mi kaldırıyor? Yoksa voltaj mı vermeliyim? Voltajım 1.44. PSU'm 350 watt, voltaj verirken sıkıntı yaşatır mı?
Sistem; Gigabyte 970A-D3 1600 Mhz 8 GB Ram Gtx 750 TI

Son düzenleyen: Moderatör:
O PSU ile değil OC, şey bile çekilmez.:D Güç kaynağınız sisteme zaten zar zor yetiyordur, bir de OC yapınca yetersiz kalıyor düşüncesindeyim.
4.4 GHz için voltaj vermeden de ulaşmanız lazım. Tabi 500 W. civarında ve biraz da kaliteli bir güç kaynağı ile.

4,4'e voltajsız ulaşabileceğini hiç sanmıyorum, olsa olsa stabil olarak 4,2 veya 4GHZ'ye çıkabilirsin diye tahmin ediyorum.
Ayrıca o PSU ile gerçekten, anlayan anladı :D

Bak burada senlik bir rehber var : FX 4100 Overclock Rehberi | Technopat Sosyal

Ben de o rehberdekileri kullanarak yaptım zaten. PSU yetmese 4.2 Ghz'dede 1.44 voltajla çalıştırmaz diye düşünüyorum. 4.4 olunca güç tüketimi artıyor mu ki? Bu arada 4.2 Ghz'de 1.44 voltaj aşırı mı kaçıyor.

Sizin 1.44 volt vermenizin hiç bir önemi yok. Önemli olan Power'ınızın yeterli gücü sağlayıp sağlayamaması. Ki sağlayamıyor.
Evet, 4.4 GHz'de ve AUTU voltaj ile güç tüketimi artıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı