FX 4100 Overclock Rehberi

Arkadaşlar bende OC yapacagım ama benım bıosta sızın ayarlardan farklı yerler var bunları nasıl ayarlayacagım işin içinden çıkamadım ben bilgisi olan yardımcı olabilişr mi bana örnek alanlar sunlar farklı olarak ;

Cool'n'Quite:
C1E:
SVM=
Core C6=
HPC=
APM=
AMD Turbo Core

BİOS SÜRÜM: 1708

DIGI-POWER CONTROL:
CPU LOAD LINE CALIBRATION:
CPU/NB LOAD LINE CALIBRATION:
CPU CURRENT CAPABİLİTY:
CPU/NB CURRENT CAPABİLİTY:
CPU POWER PHASE CONTROL
CPU POWER RESPONSE:
CPU/NB POWER RESPONSE CONTROL:
CPU POWER THERMAL CONTROL:
CPU POWER DUTY CONTROL: EXTREME

ANAKART: ASUS M5A99X EVO

Hangi ayarlarda hangi frekans değerine çıkmaya çalıştınız? Rehberdeki ayarları yapmanız yeterli.
İsterseniz Default ayarlara döndükten sonra tekrar bahsi geçen ayarlamaları yapın.

Tam sorunum bu. Sadece 1 çekirdek çalışıyor hocam. Şuan oto da oc yapmadım.
Hangi ayarlarda hangi frekans değerine çıkmaya çalıştınız? Rehberdeki ayarları yapmanız yeterli.
İsterseniz Default ayarlara döndükten sonra tekrar bahsi geçen ayarlamaları yapın.
Defult ayarlarda şu an . resmini paylaşdım. bi türlü 6 çekirdeği sokamadım devreye.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    383,8 KB · Görüntüleme: 50
Hocam benim elimde Fx 8300 işlemci ASUS M5A97 R.2 anakart var Gskill ripjaws 1600 mhz ramlerim var 2*8 Cooler master hyper 612 rev.2 soğutucum mevcut ufak çaplı bi overclock yapmaya calıstım 1.275000 voltaj vererek 4.2 Ghz'a youtubeda izlediğim bi video aracılığıyla fakat sistem kendini yeniden başlattı olmadı ne yapmamı önerirsiz lütfen yardımcı olurmusunuz konu açtım ama yardım eden olmadı şimdiden teşekkürler cevap için.
@BilgisayarKurdu Hocam müsait oldugunda bi bakabilirseniz bi üstteki mesajıma çok mutlu olacağım.

Hocam benim elimde Fx 8300 işlemci ASUS M5A97 R.2 anakart var Gskill ripjaws 1600 mhz ramlerim var 2*8 Cooler master hyper 612 rev.2 soğutucum mevcut ufak çaplı bi overclock yapmaya calıstım 1.275000 voltaj vererek 4.2 Ghz'a youtubeda izlediğim bi video aracılığıyla fakat sistem kendini yeniden başlattı olmadı ne yapmamı önerirsiz lütfen yardımcı olurmusunuz konu açtım ama yardım eden olmadı şimdiden teşekkürler cevap için.
@BilgisayarKurdu Hocam müsait oldugunda bi bakabilirseniz bi üstteki mesajıma çok mutlu olacağım.
FX6300 var bende voltajsız stabil 4 YILDIR KULLANDIĞIM 4.2 ghz kullanıyorum. Sizde voltaj vermeden yapabilirsiniz.

FX6300 var bende voltajsız stabil 4 YILDIR KULLANDIĞIM 4.2 ghz kullanıyorum. Sizde voltaj vermeden yapabilirsiniz.
Hocam aynı işlemciyi bende kullandım voltajsız ama bu fx 8300 ler değişik voltajsız çıkmıyor bu değere.
@Silinen üye Çekirdek voltajın biraz düşük kalmış, 1.35 dener misin?
Hocam dediğini yaptım 15 dk içinde mavi ekran verdi bir anda sıcaklık değerleri normaldi boşta 30u görmüştüm 15dkda.

Belleklerin frekans- voltaj değerleri ile oynuyor musun? Çekirdek voltajı 1,4 - NB voltajı 1,25 vererek tekrar dene; diğer ayarlar rehberde göründüğü gibi olsun. Mümkünse belleklerin standart frekans ve bellek ayarlarına dokunma.

Geri
Yukarı