FX 4100 Overclock Rehberi

Arkadaşlar selamlar. FX 8350'ye nasıl stabil overclock yapabilirim? Lütfen yardım edin.
Uygun donanım ve soğutma sistemine sahipseniz rehberdeki değerleri kullanabilirsiniz, sizin için de uygundur.
Prime95 ne kadar çalışmalı?
15 dakika fazlasıyla yeterlidir; çekirdeklerden biri duvara toslayacak olsa ilk 5 dakika içerisinde kendini belli eder zaten :) Gündelik ( Oyun dahil ) kullanımda işlemcinin tüm birimleri bu kadar yüksek bir yük altına girmeyeceği için; stres testinden başarıyla geçen işlemciler diğer tüm ortam ve şartlarda da sorunsuz bir biçimde çalışmaya devam edecektir.

MSİ Oc genie teknolojisi gibi otomatik voltaj ve frekans artıran anakartlar var
Alın basın tek bir tuşa uğraşmayın overclock işi sıkıntılı ve stresli bir iştir riskli bir iştir gerek yok

arkadaşlar selamlar
fx 8350'ye nasıl stabil overclock yapabilirim
lütfen yardım edin
Benim gittiğim yolu izleyebilirsin.
@BilgisayarKurdu Hocam beraber overclock yapmıştık biz hatırlarsın sıkıntısız kullanıyorum şuan işlemciyi fakat bilgisayarı yeni açtığımda 1 saniyeliğine felan ekran gidip geliyor ama her zaman değil bunun sebebi ne olabilir oyun oynarken felan gitmedi hiç sadece yeni açıldığında oluyor oda her zaman değil 10 açışta 1 kere felan oluyordur.

Uygun donanım ve soğutma sistemine sahipseniz rehberdeki değerleri kullanabilirsiniz, sizin için de uygundur.

15 dakika fazlasıyla yeterlidir; çekirdeklerden biri duvara toslayacak olsa ilk 5 dakika içerisinde kendini belli eder zaten :) Gündelik ( Oyun dahil ) kullanımda işlemcinin tüm birimleri bu kadar yüksek bir yük altına girmeyeceği için; stres testinden başarıyla geçen işlemciler diğer tüm ortam ve şartlarda da sorunsuz bir biçimde çalışmaya devam edecektir.

16 gb ram 580 asus m5a97 r2.0 var
sıvı soğutmamda cooler master seidon 120 v3 var
voltah değerlerini ayarlayamıyorum özelden yardım edebilir misiniz

Benim gittiğim yolu izleyebilirsin.
@BilgisayarKurdu Hocam beraber overclock yapmıştık biz hatırlarsın sıkıntısız kullanıyorum şuan işlemciyi fakat bilgisayarı yeni açtığımda 1 saniyeliğine falan ekran gidip geliyor ama her zaman değil. Bunun sebebi ne olabilir oyun oynarken falan gitmedi hiç? Sadece yeni açıldığında oluyor, o da her zaman değil. 10 açışta 1 kere falan oluyordur.
Açılış esnasında yeniden başlatıyor olabilir; bellek saat - frekans - gecikme ayarlarını düzene sokabilmek için. Belleklere hız aşırtma yaptın mı?

@Eray Hamdemir Özelden yardımcı olamıyoruz maalesef, herkesin bilgiden nasiplenmesi adına buradan yardımcı olmaya çalışıyoruz. Umarım anlayışla karşılarsın.
İşlemci modelinizi öğrenirsek yardımcı olabilirim. Seidon 120V3'ün yeterli geldiği oranda voltaj veririz.

4,8GHz kolay kolay; stabil olarak çıkabileceğin bir değer değil zaten :) Önce ufak olan hedefe stabil olarak çıkmayı başar, daha sonra gözünü yükseklere dikersin. M5A97 ile 4,6GHz hıza stabil olarak çıkabilirsen bu bile iyi bir değerdir. Son olarak yazım hatalarını düzeltirsen yararına olur, normalde rapor etmemiz gerekiyor. Ceza almanı istemeyiz; düzenle butonunu kullanabilirsin.

Geri
Yukarı