FX 4100 Overclock Rehberi

BilgisayarKurdu kardeşim değerli yorumların için teşekkür ederim. Biraz'dan yaptığım overclock'ğu adım , adım anlatıaam. Prime95 ile 1 saat teste tabi tuttum her şey stabil.

BilgisayarKURDU değerli yorumların için teşekkür ederim. Biraz'dan yapmış olduğum Over Clock'ğu yayınlayacam. Yorumlarını bekliyorum...

Öncelikle iyi akşamlar kardeşim.(m5a97 le r2.0 ,fx 8320, 4gb 1600mhz g skill+4gb hi-Level 1166mhz,Dco2 hd7850 2gbddr5, 500gb samsung sata 2)
dediğin şekilde yaptım.Fakat prime 95 i çalıştırdığımda #8 e geliyor ve mavi ekran çıkıyor otomatikman bilgisayar reset atıyor. Sence ne yapmalıyım ?
o_O:technopat:

Öncelikle mavi ekran alıyor diye düşünmeden, araştırmadan OC başarısız diyemeyiz.
Mavi ekran aldığınızda işletim sistemi bir rapor hazırlar. Bu rapor C:\Windows\Minidump konumuna DMP uzantılı bir dosya aracılığı ile kaydedilir.
Dosyanın ismi, mavi ekranı aldığınız tarihe göre adlandırılır. Bu dosyayı bizlerle paylaşırsan mavi ekranın nedenini buluruz.

Ayriyeten şunu yapmanızı öneririz ; mavi ekran almadan önce Prime95 kodlarını kontrol edin. Ortada bir hata yokken mavi ekran alıyorsanız farklı sebepleri de olabilir. Kesin sonucu atacağınız dosya söyleyecek.

Bu .dmp yi açmam gerek mi yoksa o orada yazan adı söylemem yeterli mi?
Öncelikle mavi ekran alıyor diye düşünmeden, araştırmadan OC başarısız diyemeyiz.
Mavi ekran aldığınızda işletim sistemi bir rapor hazırlar. Bu rapor C:\Windows\Minidump konumuna DMP uzantılı bir dosya aracılığı ile kaydedilir.
Dosyanın ismi, mavi ekranı aldığınız tarihe göre adlandırılır. Bu dosyayı bizlerle paylaşırsan mavi ekranın nedenini buluruz.

Ayriyeten şunu yapmanızı öneririz ; mavi ekran almadan önce Prime95 kodlarını kontrol edin. Ortada bir hata yokken mavi ekran alıyorsanız farklı sebepleri de olabilir. Kesin sonucu atacağınız dosya söyleyecek.
Orada yazan rakamlarımı söyleyeyim? Yoksa o uzantıyı açayım mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı