FX 4100 Overclock Rehberi

1 saat sonra atıyorum hocam teşekkürler ilgin için.

Testi başlattım ikon yeşil olarak görünüyor ama bana çalışıyor gibi gelmedi ikon yeşil ise çalışıyordur yazmışsın hocam yanlış yapmadım umarım.

Programı aç ve sekmeleri kontrol et. Çalışıyorsa işlemler kodlara dökülür zaten orada.
Aynı zamanda çekirdek kullanım yüzdeleri ve işlemci sıcaklığındaki farkı da görürsün.
Yeşil ise çalışıyor demektir. Yinede kontrol edebilirsin.

İşlemci kendisi 4 ghz zaten hocam :) asus auto tuning ile extreme seçeneğini yaptım ramleri 1433 mhz'e düşürüp işlemciyi 4.3 GHZ'e yükseltti şu an sorun yok gibi bu şekilde kullanacağım yardımların için teşekkür ederim.

Herkese merhaba arkadaşlar. Öncelikle forum olaylarında yeniyim. Yanlışım olursa uyarırsanız sevinirim. Paylaşımınız çok güzel olmuş gerçekten emeğinize sağlık @BilgisayarKurdu.
Sistemim şu şekilde üstadlar;
Anakart : Asus M5A97 R2.0
İşlemci : Amd FX6350
İşlemci soğutucusu : Cooler Master Hyper 212 Evo
Ekran Kartı: Amd R 9 280 Dual X OC
Kasa: Everest Killer II
Bu sistemde işlemcime oc yapmayı düşünüyorum. Sizce ne kadar gerekli , faydası olur mu ? Oc konusunda biraz araştırma yaptım forumda, yalnız hiç tecrübem yok. Öğrendiğim bilgiler ışığında galiba direk anakartın performans seçeneklerini değiştirerek bir miktar, voltaj arttırımı yapmadan oc oluyormuş. Fakat voltaj arttırarak yapan arkadaşlar var mı( fx6350 ) ? Volltaj değerlerini paylaşabilirseniz sevinirim. Yada tahmini değerler hangi aralıklarda olmalıdır ?

Ayn
Herkese merhaba arkadaşlar. Öncelikle forum olaylarında yeniyim. Yanlışım olursa uyarırsanız sevinirim. Paylaşımınız çok güzel olmuş gerçekten emeğinize sağlık @BilgisayarKurdu.
Sistemim şu şekilde üstadlar;
Anakart : Asus M5A97 R2.0
İşlemci : Amd FX6350
İşlemci soğutucusu : Cooler Master Hyper 212 Evo
Ekran Kartı: Amd R 9 280 Dual X OC
Kasa: Everest Killer II
Bu sistemde işlemcime oc yapmayı düşünüyorum. Sizce ne kadar gerekli , faydası olur mu ? Oc konusunda biraz araştırma yaptım forumda, yalnız hiç tecrübem yok. Öğrendiğim bilgiler ışığında galiba direk anakartın performans seçeneklerini değiştirerek bir miktar, voltaj arttırımı yapmadan oc oluyormuş. Fakat voltaj arttırarak yapan arkadaşlar var mı( fx6350 ) ? Volltaj değerlerini paylaşabilirseniz sevinirim. Yada tahmini değerler hangi aralıklarda olmalıdır ?
Aynı voltaj değereri senin için de geçerli.
3 aşağı 5 yukarı denemelerde bulunursun.
BIOS menün rehberdeki ile aynı olacaktır zaten, rahatlıkla OC işlemini gerçekleştirebilirsin.

Ayn

Aynı voltaj değereri senin için de geçerli.
3 aşağı 5 yukarı denemelerde bulunursun.
BIOS menün rehberdeki ile aynı olacaktır zaten, rahatlıkla OC işlemini gerçekleştirebilirsin.
Teşekkür ederim.
Hocam şimdi ben de aynı voltaj değerleriyle 4.4 veya 4.6 mı deneyeceğim yoksa 4.8 veya 5.0 olur mu ? Ayrıca biz anladığım kadarıyla ram belleklere de oc yapmış oluyoruz değil mi ?

Galiba meşgulsünüz. Ayrıca bir konu da daha size danışmak istiyorum. Cpu sıcaklığı için Aida ve Speccy programlarını kullanıyorum fakat şöyle bir durum var ki biosta ve Asus suite programından farklı değerler gözüküyor. Örneğin Aida ve Speccy 15 derece iken Asus suite ve biosda 34 derece oluyor. Ben bunlardan hangisine itibar etmeliyim yardımlarınızı bekliyorum .
favicons
@BilgisayarKurdu
.

Geri
Yukarı