FX 4300 Sistemin Açılmama Sorunu

Bukalemur

Decapat
Merhaba arkadaslar. Sorun yukarida yazdigim gibi PC calisiyor, guc isiklari yaniyor ama ekrana goruntu gelmiyor ve guc isiginin yanindaki HDD isigi yanmiyor. Bundan 1 sene once bu sorun olunca bilgisayari birkac kez (bazen 10 11 kez) acip kapadiktan sonra bir sekilde kendisi aciliyordu. Ama asagi yukari 6 ay bilgisayari kullanmadiktan sonra artik hic acilmaz oldu.

Farkli RAM, PCI EX slotlari denedim. RAM'in ve ekran kartinin uclarini sildim. BIOS pili cikartip bekledim. BIOS pili degistim. CMOS Jumper'larinin yerini degistirip acip eski haline getirdim. Bazi kablolari (anakarttaki USB, LED, bazi SATA girisleri) cikartarak acmayi denedim. Farkli bir HDD ve monitor, televizyon denedim. PC'yi tamamen sokup tekrar monte ettim.

Bu yukari yazdiklarimdan cozum alamadim simdi de anakart hoparloru siparis ettim.(Evet PC'de yoktu) ve ondan cikan bip seslerine gore hareket etmeyi deneyeceğim. Bana sorun anakarttaymis gibi geliyor ama yine de %100 emin degilim. Sizce ne yapmaliyim?

Sistemim:
  • Anakart: Asus M5A97 LE R2.0
  • İslemci: AMD FX4300
  • RAM: Ripjaws 1600 MHz CL9 4GB
  • Ekran Karti: Sapphire HD7850 1GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ekran kartında veya anakart arıza sorunu olabilir.
Ekran kartinda bir sorun oldugunu sanmiyorum ama bakicaz artik. Bana %90 anakarttaymis gibi geliyor ama parca degisiceksemde bosu bosuna para vermis olmak isteniyorum. Simdi yagsiz kontak temizleyici sprey aldim onunla bilesenleri temizliyecegim. Gelisme olursa yazarim buraya tekrar
Kontak temizleyici ise yaramadi. :(
Ram ya da anakarttan supheliyim ama sorunun hangisinde oldugunu parca denemeden nasil anlayabilirim?
Anakart hoparlorunden bir tane kisa bip sesi geldi. Asus teknik bolumunde bu sesin anlami PC duzgun calisiyor goruntuleme aygitlarinda sikinti olabilir demekmis. 2 farkli televizyon ve bir monitorde denedim ayni sikinti. HDMI da VGA da denedim fark yaratmadi. Acaba ekran karti icinde bir oksitlenmemi var? Yardiminizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı