FX 6100 sıcaklıklar normal mi?

Zohan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bütün sıcaklıklar normal geldi ama işlemci anormal bir şekilde ısınıyor ve fanı uçak gibi ses çıkarıyor. Macunu yeni sürdük hala düzelmedi bu arada bu sıcaklıklardan kaynaklı olabilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum. 4500 RPM oyunu kapattıktan sonraydı oyun sırasında 5400 bile geçiyor. Sıcaklıkta 60-70 arası gösteriyor.
işlemciısınma.png

Termal macun yenileyin, fanda ve soğutucu blokta biriken tozları temizleyin. Kasanın hava sirkülasyonu iyi olmalıdır. Stok fan yetersiz geliyor diye düşünüyorum. Yeni soğutucu almak faydalı olacaktır.

Termal macun yenileyin, fanda ve soğutucu blokta biriken tozları temizleyin. Kasanın hava sirkülasyonu iyi olmalıdır. Stok fan yetersiz geliyor diye düşünüyorum. Yeni soğutucu almak faydalı olacaktır.

Stok fanı değiştirmek dışında dediğiniz herşeyi yaptım :( sizce voltaj değerlerinde felan bir anormallik varmı hiç overclock felan yapmadım anlamam zaten .Son olarak sizin önerebileceğiniz 50-100 tl aralığında fan mevcutmudur .Yardımınız için teşekkürler.

Voltaj da bir sıkıntı görünmüyor. Cooler Master 212 EVO bakabilirsiniz. Hatta 2. elini 100 TL gibi bir fiyattan alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı