FX 6300 %100 Yükte 80 Derece

Hasan-Fahri

Hectopat
Makaleler
1
İşlemcimi Prime95 testine soktum fakat aldığım ısı değerleri berbat. Kasamda 1 tane egzoz fan 1 tane PSU fanı bulunuyor daha yeni macununu değiştirdim ve zaman zaman aşırı ısınmadan dolayı bilgisayar kapanıyor. (Stok fan.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi macunu sürdün?
Ayriyeten FX 6300 çok ısınan bir işlemci.
Stok fan o işlemci için yeterli soğutmayı sağlayamıyor.

Son düzenleme:
İşlemcimi Prime95 testine soktum fakat aldığım ısı değerleri berbat. Kasamda 1 tane egzoz fan 1 tane PSU fanı bulunuyor daha yeni macununu değiştirdim ve zaman zaman aşırı ısınmadan dolayı bilgisayar kapanıyor. (Stok fan.)
Aynı işlemciden bende de var. Aydın'da ikametgah etmekteyim ve PC nin bulunduğu odada vantilatör olmasına rağmen sıcaklık 34°C. Kapanma olayı bende de görülmeye başlamıştı ve 3 gün önce işlemcinin termal macununu Cooler Master Mastergel Maker Nano ile yeniledim. İşlemcinin stok fanını kullanıyorum. Herhangi bir sıvı soğutma vs. yok. Camtasia ile yapmış olduğum 1,5 saat süren render işleminde bile işlemci sıcaklığı 59°C yi geçmiyor artık. Bu arada kasada 4 adet fan var fakat kasanın yan kapakları sökülmüş vaziyette tamamen açık yani. PC boşta internette geziniyor iken sıcaklık 37-39°C arası gidip gelmekte. Bu termal macunun gerçekten çok faydasını gördüm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı