FX 6300 Yükte 55, Boşta 44 Derece

qewr

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi forumlar.

Bundan 1 hafta önce aldığım işlemci soğutucum XIGMATEK JANUS INTEL 775/1155/50/1156/1366/2011&AM2/AM3/FM1/FM2 İŞLEMCİ SOĞUTUCU montajını tamamladım ardından testlere geçtim eskiden stok fanla aldığım 35 38 dereceleri boşta alamaz oldum sonra termal macunu yanlış sürdüm diye tekrar söktüm yeniden macun sürdüm ve kapattım tekrar test ettiğimde yine aynı sonucu aldım.

Bunun sebebini hakkında bir kaç teorim var, ısı sensörlerine zarar vermiş olabilirim takarken biraz zormıştım ve alttaki küçük fanı anakarta montajı yaptıktan sonra yaptım ve çok zahmetli oldu.
2. olarak 1 tane pin eğdim ve düzelttim montajını yaptım sorunsuz çalıştı ama bununla alakalı olucağını zannetmiyorum.
Test resimlerini buyrun.

Boşta sistem sıcaklığım;

1.png

Yükte işlemci sıcaklığım;

2.png

Boşta 44 derece yükte 54 derece sadece 10 derece fark boşta 44 derece olan bir işlemci 70 80 dereceleri sanırım görmesi lazım.

Görüş yardım ve önerileriniz için teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

NOT: sanırım işlemcim sürekli 3 ghzlerde çalıstığı ver frekanslarını düşürmediği içinde olabilir.

Bunuda ekleme gereği duydum;

3.png

Güncel arkadaşlar yardımcı olun hala sorun aynı.

Bende FX 8120 var. COOL MASTER HYPER 212X Intel 2011/1366/1156/1155/775 AMD FM1/AM İŞLEMCİ SOĞUTUCU fanı kullanıyorum 1 bucuk senedir. İşlemci boşta 27-28 derecelerde çalışıyor. Güçte ise 39 ile 45 derece arasında gidiyor. Problem soğutucudur. İyi bir soğutucu ile her türlü işlemi sıkıntısız çözebilirsiniz. Özellikle İstanbul'un sıcak aylarında bile en fazla boştayken 34 derece, yükteyken 47-48 dereceleri gördüm. Soğutucuyu almak isteyen olursa öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı