Fx 6300, HD 7850 sistemde kasma

M.Emre

Hectopat
Daha fazla  
Selamün Aleyküm arkadaşlar...

Ben bilgisayarı toplayalı bir sene bile olmadı fakat bilgisayarım nedense gereğinden yavaş. Mesela bilgisayar açılırken baya bekliyorum. Ekran geç geliyor. Diyelim Planetside 2'ye girerken bilgisayar donuyor, belgelerime bile giremiyorum, zar zor oturumu kapatıyorum. Bu olanlarda bir anormallik var ama nerede çözemedim, bu konuda uzman arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Birde kasa temizliği konusunda kasanın içini ne ile temizleyebilirim. Mesela Ekran kartının arkasını ?

• İşlemci : Amd Fx 6300
  • Ekran kartı : ASUS HD7850 2 GB 256 BIT DırectCu II
  • Anakart : ASUS M5A97 LE R2.0
  • Ram : 8 GB Kıngston 1600 MHZ
  • Disk Sürücüsü : SAMSUNG HD161HJ (160 GB, 7200 RPM, SATA-II)
  • Psu : 700 Watt 80 Plus Cougar Cmx
  • Kasa : Cooler Master CM 690 NVIDIA Edition
  • İşletim Sistemi : Windows 8.1

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle virüs bulaşmış olabilir, görev yöneticisinden işlemci yükünü kontrol edin masaüstünde. Çalışan programlara bakın, virüs ile tarattıktan sonra temiz bir format atmayıda deneyebilirsiniz. Ayrıca neden HDD'nizin kapasitesi o kadar düşük?

Cpu kullanımı %14 ile % 2 arasında gidip geliyor. Ve görev yöneticisine bakarken Avast bir virüs buldu.
Sabit disk biraz eski değiştireceğim inşallah C ve D diski ağızına kadar dolu. Sorun sabit diskten kaynaklanır mı ? Veya sabit disk performansı ne kadar etkiler ?

Şöyle yapsam nasıl olur 120 gb ssd alsam , windows ' u ona kursam ve hdd oyunlara ayırsam ?
Olabilir, zaten Windows'un çalıştığı sürücü rahat olmalı gerisi depolama için, ama steam'ın oyunları nereye yüklediğine dikkat edin. Gene şişirmesin OS'u.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı