FX 6300 R9 285 Sistemi Upgrade Etme

yusuf551

Hectopat
Yer
İzmit
Daha fazla  
Merhabalar, benim şu an kullandığım sistem aşağıda yazdığım sistemdir. Ben bu sistemi yükseltmek istiyorum çünkü günümüz oyunlarını artık oynatabilecek durumda olduğunu düşünmüyorum. Donanım parçaları hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim. Günümüz oyunlarını rahat bir şekilde oynamak için hangi parçaları yükseltmem gerekiyor bana yardımcı olabilir misiniz?

Kullandığım sistem:

İşlemci: AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz 14MB Önbellek 95W 32nm İşlemci
Anakart: ASUS M5A78L-M LX3 AMD 760G (780L)/SB710 AM3+ DDR3 1866MHz VGA Anakart
Ekran Kartı: Asus R9 285 STRIX OC Edition 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
RAM: GSKILL 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Ram
SSD: Kingston 120GB UV400 Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 550MB / Yazma 350MB)
HDD: WD Blue 3,5" SATA III 6Gb/s 7200 RPM 1 TB 64MB

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen öncelik işlemcide olsun malum günümüz oyunları işlemciye daha yatkın oluyorlar özellikle assassins creed serisi veya gta serisi vs. gibi oyunlar işlemci istiyor. çevredeki insanlar detaylar işlemcinin üstlendiği bir görev. Kartınız kötü bir kart değil onu şimdilik ileri plana atın. Ryzen serisinden bir işlemciyi seçebiliriz mesela ryzen 3 1300x idealdir. Dolayısıyla işlemci am4 yapılı olduğu için anakartla ram'ıda bir sonraki nesile taşımanız gerekli. öncelik bu 3 parça olsun diye düşünüyorum. arkadaşlarımızın cevaplarınıda bekleyelim.

upgrade upgrade diye gittim ekran kartımı değiştirdim 1070 aldım işlemcim fx 8350 cs go gibi işlemci isteyen oyunlarda darboğaz yapıyor. İntel 6.nesi i5 li makinada kart pubg de ultra ayarlarda 100 fps verip akıcı oynatıyor ama gel gör ki benim işlemcimde gene ultra ayarlarda pubg de drop yiyor 60 fps veriyor. tavsitem anakart işlemci ekran kartını kökten değiştirmen EĞER günümüz oyunlarını dolu dolu oynamak istiyorsan..

upgrade upgrade diye gittim ekran kartımı değiştirdim 1070 aldım işlemcim fx 8350 cs go gibi işlemci isteyen oyunlarda darboğaz yapıyor. İntel 6.nesi i5 li makinada kart pubg de ultra ayarlarda 100 fps verip akıcı oynatıyor ama gel gör ki benim işlemcimde gene ultra ayarlarda pubg de drop yiyor 60 fps veriyor. tavsitem anakart işlemci ekran kartını kökten değiştirmen EĞER günümüz oyunlarını dolu dolu oynamak istiyorsan..
Biraz abarttın sanki benim FX işlemcim senin dediğin gibi değil CSGO'da en düşük 300 PUBG high ayarlarda da 80 FPS akıcı oynuyorum hatta yakın zamanda sistemimin BF5 performans testini yayınladım. İzlemek isterseniz;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yani bu işlemcileri bu kadar gömmeyin.
Bu arada 8. nesil i5 aşağısı i5 işlemciler BF5'de darboğaz yapıyor.
Amaa tabi ki benim önerim bütçeniz varsa yeni ryzen 3000 serisine geçmeniz..

Şahsen öncelik işlemcide olsun malum günümüz oyunları işlemciye daha yatkın oluyorlar özellikle assassins creed serisi veya gta serisi vs. gibi oyunlar işlemci istiyor. çevredeki insanlar detaylar işlemcinin üstlendiği bir görev. Kartınız kötü bir kart değil onu şimdilik ileri plana atın. Ryzen serisinden bir işlemciyi seçebiliriz mesela ryzen 3 1300x idealdir. Dolayısıyla işlemci am4 yapılı olduğu için anakartla ram'ıda bir sonraki nesile taşımanız gerekli. öncelik bu 3 parça olsun diye düşünüyorum. arkadaşlarımızın cevaplarınıda bekleyelim.
Teşekkür ederim peki işlemciyi aldım olarak varsayarsak, hangi anakartı almalıyım?

gözümle gördüğümü söylüyorum. Kartın bana özel bi fps drop yediğini düşünerek arkadaşımın sistemine taktım kartı dediğim gibi i5 6.nesil orda bütün oyunlar akıcı. kendi sistemimde ise düşük. bunun sebebi darboğaz değilse nedir? 1070 in darboğazı diyorum ayrıca. Bu kartı alıyım geliyim senin kasaya takalım onda da darboğaz yapıcak. senin kullanıdığın kart yapmıyor diye 1070 de yapmıcak diye bir şey yok..

Teşekkür ederim peki işlemciyi aldım olarak varsayarsak, hangi anakartı almalıyım?
Henüz yeni anakartlar çıkmadı ama bios güncellemesi ile b450 anakart kullanılabilir.
gözümle gördüğümü söylüyorum. Kartın bana özel bi fps drop yediğini düşünerek arkadaşımın sistemine taktım kartı dediğim gibi i5 6.nesil orda bütün oyunlar akıcı. kendi sistemimde ise düşük. bunun sebebi darboğaz değilse nedir? 1070 in darboğazı diyorum ayrıca. Bu kartı alıyım geliyim senin kasaya takalım onda da darboğaz yapıcak. senin kullanıdığın kart yapmıyor diye 1070 de yapmıcak diye bir şey yok..
GTX 1070 için en kötü zaten 8. i5 civarı bir şey alman gerekiyor 6. nesil i5'de de FX'de de darboğaz yapar ama 2k da benim sistemim de yapmaz diye düşünüyorum.

Henüz yeni anakartlar çıkmadı ama bios güncellemesi ile b450 anakart kullanılabilir.

GTX 1070 için en kötü zaten 8. i5 civarı bir şey alman gerekiyor 6. nesil i5'de de FX'de de darboğaz yapar ama 2k da benim sistemim de yapmaz diye düşünüyorum.
bu sorunum için ayrı bi konu açmayı düşünüyorum. konu sahibinin açtığı konuyu dağıttık zaten biraz .

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı