FX 6300 Sistem

Bence DVD'yi çıkartarak GTX 760 alın. Dalgalanma sorunu olmaz.

Ayrıca AMD işlemcilerde RAM 1866 MHZ alınmalıdır.

Anakart olarak da M5A97 R2.0 iyidir.

8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram - PC - Bellekler - Vatan Bilgisayar bu ram modülünü ekledim sisteme, uygun sanırım?
Dalgalanma sorunu derken? R9 270x yeni seri diye her yerde yazılıyor, şimdi GTX 760 nereden çıktı ki. DVD Rom'a ihtiyacım var dediğim gibi. R9 270x ile GTX 760 arasında nasıl bir performans farkı olur ki en fazla?

Çünkü 1600 MHZ önermişsin, RAM olarak. AMD işlemciler tam performansını 1866 MHZ ile gösterirler.

Her ne kadar oyunlarda etkisi fark edilmese de upgradelerde çok fark edecektir. Render yaparken de fark olacaktır.

Sonrasında R9 270X de VGA ile dalgalanma yapıyor diyorlar. Sen yangına körük ile gidip dönüştürücü öneriyorsun.

Son olarak da DVD'yi tutmasını söylüyorsun. Bu devirde DVD'mi kaldı? Artık oyunlar Steam, Origin gibi yerlerden satın alınabiliyor. Satın alamayanlar da Torrent olarak (ama orijinal tavsiyemdir) indirebilirler. Windows kurulumları da USB Bellek ile güzelce yapılabiliyor. Ses çıkaran boş kutu yerine GTX 760 daha iyi olacaktır. 
Dalgalanma bir sorun değil. Ya da bir hata. Sadece AMD'nin HDMI veya DVI monitör aldırma çabaları. Ben dalgalanma olabileceğini düşünüyorum. GTX 760, R9 270X'den biraz daha performanslı.

RAM 4 GB da olabilir ama GTX 760 mutlaka olmalı.

--------------------------------------------------------------

Ayrıca @UstaUser sence normal kullanımda FX-6300 ile FX-8320'nin farkı hissedilir mi? Tabii ki hissedilmez. Fakat 2-3 FPS bile çok rahat hissedilebilir.

DVD mi önerdim? DVD'yi kaldır, anakartı G46 yap, işlemciyi de FX 8320 yap yazmıştım, arkadaş Fitness için kullanıyorum deyince DVD'yi kaldır cümlesini sildim. Yanlış arama peşinde misin? Ayrıca arkadaşın alternatifi mi var, dönüştürücü almasın da ne yapsın? Bellek olarak Upgrade yapılsa bile o devirde DDR4 çıkmış olacak. 1866 MHz olmasının da hiçbir değeri olmayacak. FX 8320 önermemin nedeni ise ileriye dönük olması. Anakartın yüksek alınması, hiçbir şeyi değiştirmez. Anakarta parasını basacağına, biraz düşürüp işlemciyi geliştirir.

Eski sistemimdeki DVD Rom'da sorun olduğu için yeni bir DVD Rom'a ihtiyacım var. Fitness programı DVD seti olduğu için olması gerekiyor. 270X yeterli olur diye düşünmüştüm ben?

Bu mesajına cevap olarak yazdım. Uzatmanıza gerek yok heralde?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı