FX 6300 sisteme GTX 770 alınır mı?

Acak

Hectopat
Daha fazla  
Ben yaklaşık 1 yıl önce bir sistem topladım. Bileşenleri:

• ASUS 7850 1GB ekran kartı
  • AMD FX 6300
  • Corsair Vengeance 2x4GB DDR3 RAMASUS M5A97 EVO R2.0
  • Corsair Carbide 300R
Genelde DayZ Standalone, DayZ mod, Arma 3 ve Arma 2 gibi oyunlar oynamaktayım ve sistemim bu tür oyunlarda çok düşük performans veriyor. Kasa ile birlikte gelen fanları kullanıyorum.

Sistemimde bir değişiklik yapmak istiyorum ve Asus Gtx770 2GB 256bit almak düşüncesindeyim.
Eğer bu ekran kartını alırsam işlemci mi değiştirmek zorunda kalır mıyım? Bu problemime başka çözüm ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
DayZ'de fazla bağımsız birim olmadığı için işlemci gücü tüketimi çok yüksek değildir. Elinizdeki işlemci yeter. Bende DayZ ve Arma 3 oynuyorum. :) Ekrankartını Gtx 770 ya da R9 280X al. Grafikler gerçekten çok güzel. Hele Arma3 çok başarılı.

DayZ gibi oyunlarda biraz da işlemci gerekiyor, o sıkıntı yaratır bir tek. Diğer oyunlarda rahat oynarsınız.
O sıkıntı yaratır derken ? Bende araştırdım baya burdada konu açtım gelen cevaplar yapmaz heralde ya gibisinden ekran kartına 1000TL verilicek beyler asgari ücretin üstünde bi mebla bu. Öyle ha diye bulunmuyor. Bunun kesin bi cevabı yok mu acaba ? fx 6300 gtx 770'e darboğaz yapar mı yapmaz mı ? @Recep Baltaş abi sen bişey söyle de bari kesin bi sonuca varalım emin olalım içimizde kalmasın.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı