FX-6300 Stok Soğutucu ile Isınır mı ?

cengizhan

Hectopat
  • 600w güçkaynagı
  • Asus r9 270gaming 256 bit
  • Ram corsair 4gb fln
  • İşlemci amd fx6300 3.5ghz

Kendi soğutucusuyla çok ısınır mı? 24 saat oyun oynuyan birisiyim.

Stok fanla O.C yapmayacaksan eger 6 saat kesintisiz oyuna devam ama O.C girince işin içine olayın rengi degişir. Bu arada kasanada bağlı hava silkülasyonu ve kasanın üzerindeki fan sayısıda etkiler. Tabi bu arada kutudan çıkan stok fanla işlemci arasına inşallah termal macun sıkıp iyice yaymışsındır. Ben bi kere öle bi hata yaptım. Kutudan termal macun çıkmıyo diye sıkmasamda olur dedim. 7 saatlik oyun deneyiminden sonra 8320 yakmıştım. 1 hafta aralıksız ağlamıştım. Şimdi gidip 8350 aldım tabi yanında bu sefer termal macunla :) :)

Frekans ve voltaj ayarları ile oynamayıp, var ise performans modlarına geçiş yapmazsanız sıcaklık problemi yaşamazsınız. İstediğiniz kadar oynayın oyununuzu.
Standart ayarlarda o soğutucu yetersiz kalıyor olsa, o firma zaten farklı bir soğutucu verirdi.

Evet işlemcinin yanında stok soğutucusu ve alt tarafında termal macunu sürülü halde gelir. Olduğu gibi monte edebilirsiniz.
İsterseniz 10-15 TL civarına kaliteli bir termal macun da tercih edebilirsiniz, ileride de kullanabilirsiniz.
Ama o kadar da gerekli değil. Soğutucu ile birlikte gelen termal macun da işinizi fazlasıyla görecektir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı