FX 8320 O.C ile Yükte 70 Derece Normal mi?

Mert_Demir

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. FX 8320 işlemcimi 3.5GHz'den 4.0GHz'ye yükselttim. Deepcool gammaxx 300 soğutucu var termal macunu yeni yeniledim fakat biraz fazla sürdük. Antalya gibi sıcak bir memlekette yaşıyorum ve odamda klima yok. Dota 2 testinde işlemci 45dakikanın ardından maximum 69-70'i gördü. Klimalı oda da test ettiğimde maksimum 66'yı görmüştü. Sizce macunu daha az sürerek yenilememde gerek var mı? Gerek yoksa 3 ay falan götürsün yaz bitimine doğru tekrar sürerim diye düşünüyorum. Macun sürmeden önce overclocksuz 75'i görmüştü şimdi overclocklu 70'i görüyor nasıl sizce durum?

Eger sizin icin sorun yoksa sicaklik degerlerinde yaz tatili sonu yenileyin, eger kafaya taktiysaniz biraz daha az surup tekrardan testleri yapabilirsiniz. 70 derece sanki pek iyi degil gibi. Benim E7400'um bile stock fan ile yuk altindayken 60 dereceyi goruyor, sizin overclocklu islemciniz bu fan ile 70 dereceyi goruyor. Sanki biraz tuhaflik var gibi ama.

Son düzenleme:
Merhabalar. FX 8320 işlemcimi 3.5GHz'den 4.0GHz'ye yükselttim. Deepcool gammaxx 300 soğutucu var termal macunu yeni yeniledim fakat biraz fazla sürdük. Antalya gibi sıcak bir memlekette yaşıyorum ve odamda klima yok. Dota 2 testinde işlemci 45dakikanın ardından maximum 69-70'i gördü. Klimalı oda da test ettiğimde maksimum 66'yı görmüştü. Sizce macunu daha az sürerek yenilememde gerek var mı? Gerek yoksa 3 ay falan götürsün yaz bitimine doğru tekrar sürerim diye düşünüyorum. Macun sürmeden önce overclocksuz 75'i görmüştü şimdi overclocklu 70'i görüyor nasıl sizce durum?
70 Derece gayet iyi, bir şey yapmanıza gerek yok. İyi günler

Gayet iyi bence. Bende de FX 8350 modeli var şuana kadar hiç O.C yapmadım ona rağmen maksimum 60-65 görüyorum. Eğer sistem stabil çalışıyorsa yani herhangi bir çökme, restart gibi hatalar almıyorsanız bir sıkıntı yok gibi.

Eger sizin icin sorun yoksa sicaklik degerlerinde yaz tatili sonu yenileyin, eger kafaya taktiysaniz biraz daha az surup tekrardan testleri yapabilirsiniz. 70 derece sanki pek iyi degil gibi. Benim E7400'um bile stock fan ile yuk altindayken 60 dereceyi goruyor, sizin overclocklu islemciniz bu fan ile 70 dereceyi goruyor. Sanki biraz tuhaflik var gibi ama.
E7400 ile FX8320 arasında güç ve performans farkı var. Yaklaşık 2 kat daha fazla güç tüketiyor (E7400 65W - FX 8320 125W).
Isı değerleri odanızın koşulları ve OC nedeni ile normal. FX serisi işlemciler zaten aşırı ısınıyor. Ankara'da FX 6300 işlemcim stok halde Zalman CNPS5X soğutucu ile GTA 5 oynarken 70-75 dereceye ulaşıyordu. Antalya'da FX 8320 ve OC ile değerler normal.

Gayet iyi bence. Bende de FX 8350 modeli var şuana kadar hiç O.C yapmadım ona rağmen maksimum 60-65 görüyorum. Eğer sistem stabil çalışıyorsa yani herhangi bir çökme, restart gibi hatalar almıyorsanız bir sıkıntı yok gibi.
Yorumlarıyla destek olan herkese teşekkür ederim içimi rahatlattınız [emoji1]. Hocam eskiden kasayı havasız bir yere koyduğumdan 73-74leri goruyordu ve o değerlerde farkediyorum ki cpu kendini korumaya alıyor frekansı 4000den 1500lere falan indiriyor 15 saniyeligine o ara işlemci 66lara kadar geriliyor sonra yine tam performans veriyor. Şuan 70 dereceyi gördüm maksimum ve böyle bir frekans düşürmesi söz konusu olmadı birde 73-74 derece işlemcinin frekans düşürmesi için düşük değil mi yaz aylarında coğu işlemci bu değerleri görüyor çünkü 78-80 civarı korumaya alması daha mantıklı geliyor bana Şuan en azından sistem stabil. Şayet 72yi falan gormeye baslarsa birde termal macunu yenilerim. İlerki zamandaki gelismeleride buraya yazarım. Tekrardan teşekkür ederim herkese :)

Eğer kasanız kötüyse, hava sorunu varsa kasa* kapağını açıp deneyin. Ben camını çıkardığımda en az 10-12 derece fark görüyorum. Bir de vantilatörü kasaya doğru açınca 65'lerden 45'lere düşüyor :)

Eğer kasanız kötüyse, hava sorunu varsa kasa* kapağını açıp deneyin. Ben camını çıkardığımda en az 10-12 derece fark görüyorum. Bir de vantilatörü kasaya doğru açınca 65'lerden 45'lere düşüyor :)
Kasa kapağınada ekstra fan taktım içerdeki havayı dışarı verecek şekilde bilmiyorum soğutmada pek işe yarıyormu [emoji23]
1561850242850.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı