FX 8320 ve GTX 760 Sistem Oyunlarda Kasma Sorunu

kkursat

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim PC bazı oyunları kasıyor. Sizce işlemciden mi yoksa ekran kartından mıdır?

Kasan oyunlar: NFS 2016, Mafia 3 ve Battlefield 1 nispeten daha iyi. Tabi bunları en düşük seviyede oynuyorum. Ayrıca CPU ve GPU'da overclock mevcut.

Ekran Kartı: MSI NVIDIA GTX 760 ---> Gamingapp OC mod
İŞLEMCİ : AMD Bulldozer FX-8320 8-Core 3.500 GHz 16MB Black Edition AM3+ ---> BIOS 3.9 GHz
ANAKART : MSI P21 FX AM3+ DDR3 LAN+SES+SATA
RAM : 16 GB DDR3 1333MHz RAM

Düşük ayarlarda kullandığınız için işlemci dar boğaz yapıyor olabilir. CPU kullanımı durumları nedir? BF1 herkeste sıkıntı yaratıyor. i7 6700k ile bile %100 cpu usage gören oyunla test etmeye gerek yok. FX 8350+GTX 770 sistem ile BF4'de stabil performans elde edemiyordum. Sürekli GPU kullanımı düşüyordu işlemciyi değiştirdim şuan hiç bir sıkıntı yok.

@monaktus cpu %100 e cikiyor sonra dusuyor sonra yine cikiyor. Ayarlari yuksek yapicada kasiyordu sanki. Cpu kullanimi tavan yapica pc dogal olarak kitliyor. Stabil bi fps elde edemiyorum. Islemciyi ne yaptin?

Dostum o anakart maksimum 95W işlemci destekliyor iken sen 125W işlemci takmışsın. Haliyle anakart gerekli gücü veremediğinden dolayı ciddi derecede çarpan düşürüyor, buda ciddi performans kayıplarına neden oluyor.

Yani hocam arkadaşın dediğine göre sorun anakarttan ise bence işlemci+anakartı değiştirmelisin. Sadece anakartı değiştirsen bile o işlemci seni yinede tatmin etmez.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı