FX 8350 VS? FX 8320 VS?

fabyanenst

Hectopat
Daha fazla  
Fx 8350 VS ? - Fx 8320 Vs ? Öğrenmek istiyorum. Karşıtları İntel olarak nelerdir? Ve de 3000TL' lik bir bilgisayara hangisi yakışır? Diğer birimlere de iyi bir bütçe ayırmak gerekirse.

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel yakisir tabi ki. FX cephesi eskidi.

Monitor dahil mi?
Evet ve de en az 23 inç şart benim için ama şöyle bir mantık oluşuyor, soğutucuyla birlikte alınca AMD almak daha karlı gözüküyor yani mesela FX 8350, İntel Core İ5 4690K' nın biraz üstünde olduğu söyleniyor. Şimdi ben AMD alırsam soğutucuyla birlikte o fiyata gelecek ama İntel alırsam soğutucusuz 200TL bir farkı olacak.

Şöyle bir şey topladım ben;

vgj3p4.png

Gule gule kullan.

Intel i5-4460
ASUS H81M-PLUS
GSKILL RipjawsX 8GB 1600MHz CL9
MSI GTX970 Gaming 4G
Seagate Barracuda 1TB 7200RPM
Zalman Z3 Plus
Zalman ZM500-LE
AOC 21.5" E2262Vw

Gule gule kullan.

Intel i5-4460
ASUS H81M-PLUS
GSKILL RipjawsX 8GB 1600MHz CL9
MSI GTX970 Gaming 4G
Seagate Barracuda 1TB 7200RPM
Zalman Z3 Plus
Zalman ZM500-LE
AOC 21.5" E2262Vw
Hocam bu topladıklarınız 3 bin TL tam ediyorsa çok iyi ancak ben zannetmiyorumki 3 Bin TL edicek bunlar. Daha fazla eder sanırsam.
Vede Amd çoğu testte inteli geride bırakmış 8350 - 4460'a göre daha iyi görünüyor ve 8 çekirdek olması ilerde oyunlar 4 çekirdek 6 çekirdek olunca berki bi yararı olur diye düşünüyorum ve ghz olayıda var tabi intel 3.2 ghz gözüküyor amd 4 ghz ve overlock yapabilme şansında var ki ek olarak soğutucu da aldıkmı daha da bir muhteşem oluyor gibi.

Alakası yok. FX serisi ve AM3+ soket eskidi, eski performansı yok. 8 çekirdek diyorsun da, çoklu çekirdek kullanan oyun sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Çekirdek konusunda Intel önde, 4 çekirdeğe rağmen. Ayrıca GHz'in pek etkisi yok şu anda.

dasdsa.jpeg

AMD'ye yapılacak yatırım ölü yatırım olacaktır, bununla herkes ile iddiasına girerim. Zira ben de bir AMD işlemci kullanıcısıyım ve memnun değilim.

Alakası yok. FX serisi ve AM3+ soket eskidi, eski performansı yok. 8 çekirdek diyorsun da, çoklu çekirdek kullanan oyun sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Çekirdek konusunda Intel önde, 4 çekirdeğe rağmen. Ayrıca GHz'in pek etkisi yok şu anda.

Eki Görüntüle 53346

AMD'ye yapılacak yatırım ölü yatırım olacaktır, bununla herkes ile iddiasına girerim. Zira ben de bir AMD işlemci kullanıcısıyım ve memnun değilim.
Hocam bu kadar kesin ve net konuşmanız beni korkutuyor açıkcası ancak amd fx 6300 kullanan arkadaşlar var ve çok memnun olduğunu söyliyorlar. Birde sizin o topladığınız intel sistem 3.000TL' yi aşmıyormu ?

Şöyle birşey derledim 3.000TL' ye nasıl ?

İşlemci:İntel Core i5 4460
Anakart:H81M-PLUS
Ekran Kartı: Msi Gtx 770
Ram:GSKİLL 8GB RipjawsX DDR3 1600 Mhz
Harddisk: Seagate 1TB
SSD:Kingston 120GB V300 Serisi
Monitor: AOC 23 i2369v Geniş Ekran Led IPS Monitor
Kasa: Xıgmatek Asgard 382 Plure 600w Kasa

Lütfen iyi kontrol edin sorun yaşamak istemem ?

Ekran karti secimi yanlis. Ya GTX970 icin ugras, ya da R9 280X yap.
SSD secimi yanlis. O SSD berbattir. SSD'yi sistemden cikar. Butce olunca al.
Kasa secimi yanlis. Zalman Z3 Plus + ZM600-LX sec.
Monitor yanlis. Sana IPS gerekmez su an. Su monitoru al: AOC 23" E2370Sd.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı